توزیع یارانه یارانه نقدی زمان واریز یارانه

توزیع: یارانه یارانه نقدی زمان واریز یارانه اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی گزارش دومین جلسه پیگیری به صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم

دومین جلسه پیگیری به صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است.

گزارش دومین جلسه پیگیری به صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم

گزارش دومین جلسه پیگیری به صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم

عبارات مهم : ایران

دومین جلسه پیگیری به صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است.

به گزارش ایلنا، امروز دومین جلسه پیگیری به صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

گزارش دومین جلسه پیگیری به صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم

ساعت ۱۷:۲۰

صندوق های بازنشستگی از ابر چالش های کشور هستند

دومین جلسه پیگیری به صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است.

امیر خجسته در مخالفت با وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما در اینجا جمع شده است ایم تا جهت عالی ترین مردم، عالی ترین وزرا را گزینش کنیم و از همه وزرا می خواهیم تا حق مردم را به خوبی ادا کنند و به صورت خستگی ناپذیر در این امر تمام تلاش خود را انجام دهند.

نماینده مردم همدان ادامه داد: مردم ما در حال حاضر مسئله اشتغال و معیشت دارند که این عنوان ارتباط مستقیمی با مبارزه فساد اقتصادی و مبارزه با کالای قاچاق دارد. در حال حاضر مفاسد اقتصادی مانند اژدهای هشت سر از جاهای متفاوت سر بیرون می آورد.

او خطاب به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم اظهار کرد: از وزرای پیشنهادی محترم درخواست می کنم تا برنامه خود را جهت مبارزه با مفاسد اقتصادی به ما و مردم ارائه دهند و در میدان حکم خدا را اجرا کنند.

گزارش دومین جلسه پیگیری به صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم

خجسته گفت: با توجه به اینکه مجموعه وزارت آقای ربیعی بسیار گسترده است نیاز به قاطعیت بیشتری داریم. در این وزارتخانه باید به اقشار آسیب پذیر توجه خاص ای شود و جهت آنها برنامه های اثرگذاری را داشته باشیم.

این نماینده مجلس به اوضاع بازنشستگان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر کارمندان و کارکنان ما هنگامی به مرز بازنشستگی می رسند که با خطر سکته های مغزی و قلبی روبرو می شوند. شما به عنوان وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی چه برنامه هایی جهت اصلاح اوضاع بازنشستگان دارید.

دومین جلسه پیگیری به صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است.

او ادامه داد: شما جهت اصلاح قوانین کار و روابط کار چه برنامه هایی ارائه دادید. آیا لایحه اصلاح قانون کار در حالی که هنوز به مجلس نیامده بود را بعد گرفتید؟ در حال حاضر گفته می شود که در سال های آینده یکی از هشت ابر چالش ما صندوق های بازنشستگی هست. شما جهت اصلاح اوضاع صندوق های بازنشستگی چه برنامه هایی دارید؟

نماینده مردم همدان ادامه داد: شما به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت کم کردن خطر از دست دادن شغل و اوج بردن امنیت کاری جهت کارگران چه کرده اید؟ و همچنین در دفاع از برنامه خودتان نظام جامع تامین اجتماعی به کجا رسید؟

گزارش دومین جلسه پیگیری به صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم

خجسته به آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر آسیب های اجتماعی در حال زیاد کردن هست. شما جهت اصلاح اوضاع کودکان کار و معتادان متجاهر، با بازماندگان از تحصیل و دیگر آسیب دیدگان چه کارهایی انجام داده اید؟

این نماینده مجلس گفت: شما در دفاع از برنامه های خود بفرمایید در رابطه با شرکت های شستا و هولدینگ های بزرگ چه مدیرانی را به کار بردید و آیا در رابطه با ۱۱ میلیون نفری که در طرح تحول سلامت بیمه شده است اند بازنشستگان و کارگران از این اتفاق دلواپس شدند؟ ما بالای ۶ تا ۷ میلیون بدون کار داریم ولی در چنین شرایطی سه میلیون از اتباع خارجی در کشور مشغول به کار هستند.

ساعت ۱۷:۰۷

حضور همراهان وزرا در صحن مغایر آیین نامه است/ لاریجانی: معاونان وزرا به جایگاه نمایندگان نروند

علی ادیانی راد در نشست علنی بعد از ظهر مجلس در تذکری با استناد ماده ۲۰۶ و ۸ آیین نامه داخلی اعلام کرد: در بحث مربوط به نامه وزیر پیشنهادی ارتباطات آنچه که به درستی تاکید کردید، وزرای پیشنهادی باید به سوالات مربوطه نمایندگان پاسخ دهند و اگر قرار باشد دوستان خلاف آنچه که شما به عنوان رییس مجلس گفتید تفسیر دیگری ارایه داده و کتبا پاسخگو باشد ، نوعی بدعت در بعد نظارتی و فلسفه شاخصه طرح پرسش است.

او گفت: بحثی که جز اقتضائات ارزش مجلس است تاکید شده است بعضی مسوولان و معاونین محترم امور مجلس در جلساتی که دستور مجلس مرتبط با وزارت منزل و شرکت آنها باشد ، می توانند شرکت کنند. مگر این که قائل به تسری این مفهوم باشیم که چون دستور حال حاضر قائل به بررسی صلاحیت هیات وزیران است شاید حضور معاونان آنها جای پرسش نباشد ولی این گونه نیست .

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: آیین نامه می گوید فقط هنگامی که دستور مرتبط با وزارت منزل آنها باشد می توانند در صحن حاضر باشد حال آنکه در جلسه صبح مشخص بود که صلاحیت کدام وزرا در نوبت صبح و صلاحیت کدام وزرا در نوبت دوم است.

نماینده قائمشهر در مجلس خاطرنشان کرد: حضور گسترده معاونان و دیگر همراهان وزرای پیشنهادی البته با برکت است و دوستان را زیارت می کنیم ولی با روند آیین نامه مغایر است ضمن آنکه آیین نامه در بخش دیگری تسری دارد به جز نمایندگان هیچ کس مجاز به تردد در محوطه صندلی های صحن نیست ولی به طور علنی بعضی از دوستان غیر نماینده حضور پیدا می کنند.

ادیانی راد با اشاره به پخش زنده جلسات بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی یادآور شد:به نظر می رسد تجمع نمایندگان با وجود این که بعضا شاید مورد نیاز باشد ولی اگر رعایت شود هم کار سریعتر پیش می رود وهم انتظام امور در مسیر خود قرار می گیرد.

علی لاریجانی در تصویر العمل به این تذکر تاکید کرد: در مورد انتظام امور کاملا درست است و خواهشمند است عزیزان در صندلی خود مستقر شده است تا هم کار سریعتر پیش رود و هم به شیوه صحیح تری انجام شود.

او ادامه داد: با توجه به اینکه بحث ما رای اعتمادبه وزراء است عنوان به معاونان پارلمانی مربوط است و حضورشان اشکال آیین نامه ای ندارد ولی اینکه باید در جایگاه خود در صندلی های ردیف جلو مستقر شوند صحیح است .

رییس مجلس خاطرنشان کرد: خواهش من از معاونین وزراء این است که در جایگاه نمایندگان نروند و نمایندگان نیز لطفا در صندلی جلو ننشینند.

ساعت ۱۶:۴۷

فعال سازی بنگاه های تعطیل در دوره ربیعی در دستور کار قرار گرفت

سید فرید موسوی نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی در جایگاه موافق علی ربیعی در جلسه رای اعتماد صحبت کرد.

موسوی با بیان اینکه شرکت های اقتصادی تحت تصدی گری وزارت کار و شرکت تامین اجتماعی در مسیری درست از لحاظ حسابرسی و شفافیت واقع شده است اند، گفت: تمامی زیرساخت های ایجاد شده است در مدت چهار ساله تصدی گری آقای ربیعی در عالی ترین اوضاع قرار دارند و تمامی زیرساخت ها جهت مردم به عنوان یک دستاورد ملموس است.

او با بیان اینکه در دولت گذشته واگذاری حجم عمده بنگاه های زیان ده در قالب رد دیون صورت گرفته بود، افزود: حجم نیروهای مازاد در وزارتخانه و شرکت های تابعه و فساد موجود در آنها موجب وجود فضایی ناسالم شده است بود.

نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز به برکت ارتقای شفافیت فعل و انفعالات مالی در زیرمجموعه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دسترسی مدیران به اطلاعات براق اصلاح یافته است و این اطلاعات قابل دسترسی شده است اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون دو شغله بودن اعضای هیات مدیره ها در شرکت های تابعه ممنوع شده است است و آقای ربیعی ۳۰ بخشنامه در این خصوص صادر کرده اند.

موسوی افزود: هم اکنون شرکت های تابعه در بورس حاضر هستند و واحدهای حسابرسی در تمامی شرکت ها حضور دارند. همچنین تمامی کارها به صورت جامع در شستا اعمال شده است است.

او با بیان اینکه اموال شرکت تامین اجتماعی مورد تاراج قرار گرفته بود، گفت: بعد از عوض کردن دولت و روی کار آمدن دولت یازدهم فعال سازی بنگاه های تعطیل در دستور کار قرار داده شد و هم اکنون از صد شرکت روسی ۳۳ شرکت تابع وزارت اقتصاد هستند. در عین حال صورت های مالی شرکت های تابعه در سامانه های بورس انتشار یافته اند.

موسوی با اشاره به سرمایه گذاری های انجام گرفته در شرکت های تابعه افزود: با وجود اینکه رکود اقتصادی در فضای کشور حاکم است بازدهی سرمایه گذاری در صندوق های بازنشستگی به ۳۰۰ درصد زیاد کردن یافته است.

او گفت: سود خالص تلفیقی شستا ۹۰ درصد زیاد کردن یافته هست. در عین حال جهت مجموعه های اقتصادی حسب نگاه راهبردی، برنامه های راهبردی پنج ساله به وسیله وزیر کار تعریف شده است اند.

ساعت ۱۶:۳۵

امروز دیگر از اعتصاب های کارگری خبری نیست

نماینده رشت تاکید کرد: امروز بازنشستگان فولاد در برابر مجلس تجمع نمی کنند و از اعتصاب های کارگری خبری نیست.

به گزارش ایلنا، محمد صادق حسینی نماینده رشت در موافقت با وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: همکاران؛ روزی که داعش به مجلس حمله کرد من هم مانند مردم کشور عزیزمان ایران قدر امنیت را زیاد فهمیدم بسیاری از چیزهایی که به رایگان در اختیار ما قرار گرفته اند زمانی قدر آنها را می دانیم که از دست مان می روند .

او خاطرنشان کرد: امروز بازنشستگان فولاد در کنار مجلس تجمع نمی کنند و از اعتصابات کارگری خبری نیست و آرامش در عین رکود گسترده برقرار است.

نماینده مردم رشت با اشاره به فیلم ماجرای نیمروز گفت: به قول کارگردان فیلم ماجرای نیمروز که مورد پذیرش مقام معظم رهبری قرار گرفت، او گفت که می خواستم به مردم کشور عزیزمان ایران بگویم که نعمت امنیت هر لحظه برقرار نبوده است در دهه ۶۰ ناامنی همه کشور را فرا گرفته بود و جوانان انقلابی آن را خالصانه به ملت هدیه دادند .

او خطاب به نمایندگان مجلس گفت: دکتر ربیعی از نسل همان جوانان است خود را در دهه ۶۰ جهت برقراری امنیت در کردستان و گیلان و جای جای کشور عزیزمان ایران به آب و آتش می زد و امروز جهت برقراری امنیت اجتماعی یا همان تامین اجتماعی شب ها در وزارت منزل می خوابد.

حسینی ادامه داد: از وزارت رفاه چه می خواهیم؟ دکتر ربیعی چه کرد دولت قبل، از هدفمندی یارانه ها فرار کرد و آن را در نیمه راه رها کرد ولی دولت تدبیر و امید یارانه نزدیک به ۴ میلیون را از بین بردن کرد. البته از او انتظار داشتیم که یارانه خانوار بیشتری را از بین بردن کند ولی به او نمره قبولی بدهیم یا خیر؟

این نماینده مجلس دهم تاکید کرد: اوضاع بازنشستگان باعث شرمندگی همه ما مسئولان است ولی عملکرد ۴ ساله اخیر را با ۸ سال قبل مقایسه کنید حداقل حقوق بازنشستگان در آن سال ها ۴۵۰ هزار تومان بود که امروز به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان زیاد کردن یافته است.

ساعت ۱۶:۳۰

نمایندگان با ادامه بررسی صلاحیت وزرا در نوبت عصر فردا مخالفت کردند

علی لاریجانی در خلال بررسی کلیات برنامه هیات وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم در جلسه علنی امروز مجلس، گفت: ما فردا در مجلس شورای اسلامی بررسی صلاحیت نمایندگان را خواهیم داشت که فکر می کردیم با توجه به آنکه امشب نیز در خدمت شما باشیم، می توانیم داستان رای به وزرا عصر فردا تمام کنیم.

او ادامه داد: بعضی از نمایندگان به ما نامه هایی دادند و گفتند که ما فردا در حوزه های انتخابیه خود قرار گذاشته ایم. با توجه به عدم رای آوردن شیفت سوم در جلسه امروز، در جلسه فردا هم نمی توانیم داستان رای به وزرا را تمام کنیم. هماینک این مسئله را به رای می گذاریم که آیا نوبت عصر مجلس جهت فردا هم تشکیل شود یا خیر.

پس از سخنان لاریجانی، رای گیری جهت ادامه بررسی جلسه بعد از نوبت عصر فردا انجام شد که به تصویب نمایندگان نرسید.

ساعت ۱۶:۱۳

خدری: وزرا وقت خود را به نمایندگان بدهند/ لاریجانی: قانون می گوید وزرا وقتشان را به رییس جمهور دهند

عبدالحمید خدری در جلسه علنی نشست مجلس با استناد ماده ۲۶ آیین نامه داخلی در اخطاری اعلام کرد: در آیین نامه ذکر شده است رییس جمهور می تواند بخشی از وقت خود را به نمایندگان یا کسانی بدهد که این عام بودن کسان مشمول بر نمایندگان مجلس نیز می شود. این درحالی بود که دیروز چند نفر از وزرای محترم نطق کرده و مقداری از وقت خود را در اختیار بنده قرار دادند ولی جنابعالی آن را خلاف ایین نامه دانستید.

او در خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هنگامی که آیین نامه صراحت دارد که رییس جمهور می تواند وقت خود را در اختیار نمایندگان قرار دهد، طبیعتا وزیر نیز به طریق اولی قادر خواهد بود و از مفهوم اولویت چنین استنباط می شود.

نماینده اصلاح طلب بوشهر در مجلس همچنین با اشاره به بخشی از توضیحات لاریجانی در این رابطه خاطرنشان کرد: شما گفتید آیین نامه در این رابطه ساکت است بنابراین باید به سراغ اصول مسلط حقوقی برویم که براین اساس حق هم قابل اثبات و هم قابل واگذاری هست. هنگامی که که در اختیار وزیر است هم می تواند آن را بخشیده و واگذار کند و هم می تواند آن را ثابت کند.

خدری تاکید کرد: براساس این سه علت وزیر می تواند مقداری از وقت خود را در اختیار نماینده قرار دهد.

علی لاریجانی با اشاره به تاکید ابتدایی خدری مبنی بر اینکه خواسته بود اجازه داده شود تمام صحبت را بیان کند خطاب به این نماینده اصلاح طلب گفت: آیا اکنون کلام شما منعقد شد؟

او ادامه داد: راجع به این که رییس جمهور می تواند وقت خود را به کسانی که می خواهد بدهد ، مربوط به کلیات بود که انجام شد و آقای روحانی بخشی از وقت را در اختیار آقای جهانگیری قرار داد و نمی خواست وقت را در اختیار نمایندگان بگذارد ولی راجع به این که می گویید به این علت وزرا نیز می توانند وقت خود را در اختیار نمایندگان بگذارند باید بگوییم این رویکرد سیاسی است و شما که فقه خوانده اید می دانید که در فقه قیاس نداریم.

مصطفی کواکبیان در این لحظه با انتقاد از نحوه استدلال رییس مجلس با صدای بلند فریاد زد این قیاسی که شما می گویید تفاوت دارد و با سکوت از سوی لاریجانی مواجه شد.

لاریجانی در ادامه گفت: آیین نامه ابهام ندارد و صراحتا می گوید وزرا می توانند بخشی از وقت خود را به رییس جمهور بدهند.

ساعت ۱۶:۰۵

تعاونی ها را ساماندهی و شرکت بهزیستی را تبدیل به معاونت کنید

فرج الله رجبی، مخالف وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پیامک های زیادی از جبهه کارگری و بازنشستگان آمده که از من خواسته اند در تائید شما صحبت کنم که شرمنده این دوستان هستم. چنین وزارتخانه ای که شما در آن کار می کنید از خیلی جهات از جمله منابع و ساختار کم نظیر است.

او افزود: بحث بیکاری را نمی شود از وزارت کار خواست ولی نمی دانم آیا وزارتخانه شما اصرار دارد خودش را برنامه ریز کار نشان دهد. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نظر امکانات و وظایف وزارتخانه ای در مذیقه است و مدیریت گسترده ای را می طلبد. به همین علت سایر وزارتخانه ها و نهادها باید به کمک آن بشتابند.

نماینده شیراز تاکید کرد: من با تعاونی ها ۲۶ سال است که از نزدیک آشنا هستم. کمتر تعاونی بوده که جان سالم به در برده باشد. این بخش باید درمان شود، مشکلاتش از طریق اعمال حاکمیت حل شود. این همه تعاونی ناتوان و نابسامان وجود دارد، کی می خواهیم با اعمال حاکمیت مسئله اینها را حل کنیم.

نماینده مردم شیراز افزود: وظیفه مهم وزارت کار اصلاح و وضع قوانین روابط کاری است ولی شما تاکید دارید می خواهید کنترل بیکاری را در دست بگیرید و می خواهید تولید اشتغال کنید که این باید با توجه به منابعی که در دست داریم باشد.

او گفت: یک قسمتی از آسیب های اجتماعی به شما برمی گردد. شما در این بخش نیازمند تجدید نظر در ساختار هستید. شرکت بهزیستی اگر می خواهد کار کند باید به یک معاونت تبدیل شود.

رجبی در این مورد اضافه کرد: آیا در مورد تعاونی ها ورود نمی کنید تا آنها خودشان را به اقتصاد کشور آویزان کنند. این عنوان باید با اعمال قدرت و توانمندی برطرف شود.

رجبی یادآور شد: عدم ادغام صندوق های بازنشستگی جهت بخش کارگری ما حیاتی هست. جناب آقای وزیر سال گذشته زحمت های آقای هاشمی این رحمت را جهت شما آورد که بیمه ها مجبور شدند چهار برابر معمول پرداخت کنند. آیا صدای شما درنیامد؟ مگر دریافتی های شما از محل بیمه ها چقدر است؟ آیا عنوان را جهت دولت و مجلس کالبد شکافی نکردید؟

او ادامه داد: شرکت تامین اجتماعی نسبت به ۸ سال قبل بهتر شده است ولی کافی نیست. ما اساسا سالهاست که در حل مشکلاتمان دنبال رستم دستان می گردیم. اینها وجود ندارد. این پرسشها ریز و درشتی که آویزان این وزارتخانه شده است را کی می خواهید هرس کنید. ما ۷۰ کار ناقص نمی خواهیم، ۴ کار کامل برایمان انجام بدهید

مخالف وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به معاون اول مدیر جمهور ادامه داد: صندوق های بازنشستگی یکی دیگر از پرسشها این وزارتخانه محسوب می شود آیا هنگامی که که ما برنامه پنج ساله را نوشتیم دولت از دعوای میان وزارت کار و وزارت بهداشت خود را کنار کشید و مسئولیت میانجیگری را به مجلس سپرد.

او خاطرنشان کرد: ادغام صندوق های بیمه یکی از مشکلاتی بود که جامعه کارگری کشور عزیزمان ایران را دلواپس کرد ولی شما هیچ اعتراضی به این عنوان نکردید. حتی در بخش دکتر خانواده که در روال آن چهار در برابر مبلغ پرداختی می کردید هیچ اعتراضی از سوی این وزارتخانه اعمال نشد. مگر درآمد شما چقدر است که می توانید آن را تامین کنید.

نماینده مردم شیراز افزود: شرکت تامین اجتماعی نسبت به هشت سال پیش بهتر شده است است ولی این یک عنوان بالفعل هست. ما باید شرکت های شستا را در استان ها تقویت کنیم تا مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

رجبی با اشاره به برنامه های ارائه شده است به وسیله علی ربیعی ادامه داد: شما چطور برنامه هایی می نویسید که ۲۶ درصد آن با برنامه های پنجم همسو نیست. ما می خواهیم شما چهار ابرچالش مهم را برطرف کنید و بعد از آن ما از شما ممنون خواهیم بود.

او گفت: شما آیا برنامه ای جهت مطالبات شرکت تامین اجتماعی از دولت را دارید؟ آیا فکری جهت افرادی که در بازنشستگی وارد بازار کار می شوند و جای جوانان را می گیرند، کرده اید و آیا چاره ای اندیشیده اید آیا فکری جهت خودبیمه گری مهندسان که از این عنوان بهره مند نیستند انجام داده اید؟

رجبی در آخر خاطرنشان کرد: بسیاری از پرسشها شما به وزارت های دیگری بستگی دارد و ما از شما می خواهیم تا دلیری آن را داشته باشید تا حق کارگران را با یک تیم نیرومند مدیریتی بگیرید.

ساعت ۱۵:۳۵

در دولت یازدهم گردوغبار کم توجهی از حوزه سلامت و بهداشت ربوده شد

سیدحسن قاضی زاده هاشمی در تشریح برنامه های خود جهت وزارت بهداشت و دفاع از آن گفت: ۴ سال پیش در چنین ایامی به رسم ادوار گذشته برنامه دولت یازدهم را به مجلس ارایه کردم. برنامه هایی که با تلاش و خردمندی جمعی از مسوولان و صاحب نظران حوزه سلامت تدوین شده است بود امروز نیز با برنامه ۴ سال دیگر و گزارش عملکرد ۴ سال گذشته در حضور نمایندگان هستم. نمایندگانی که در دوره قبل حضور داشتند می دانند برنامه چهارسال گذشته چگونه بوده است.

وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت ادامه داد: برنامه هایی مانند طرح تحول سلامت به واسطه تلاش بسیاری از مدیران و مسوولان وزارت بهداشت و روسا و مدیران دانشگاههای علوم پزشکی و به اعتبار مقام معظم رهبری ، رییس جمهوری و نمایندگان و همچنین اعضای هیات دولت و جامعه پزشکی حاصل شده است است که بسیاری از موارد آن کم نظیر و قابل ارایه به جامعه جهانی است .

قاضی زاده هاشمی افزود: در دولت یازدهم گردوغبار کم توجهی از حوزه سلامت و بهداشت ربوده شد علیرغم کاستی های زیاد می توان دولت یازدهم را دولت سلامت محور دانست. بعضی نمایندگان کارنامه قریب به ۵۰۰ هزار زن و مرد که در عرصه سلامت و حوزه بهداشت مسوولیت خطیری را انجام داده بودند را مشاهده کرد.

وزیر بهداشت ادامه داد: ما در طول ۴ سال گذشته با ارتقای سلامت مردم کشور عزیزمان ایران و امانت داری که به ما سپرده بودند صادق بودیم. با مطالعه و مشورت در برنامه پنجم با وقت گذاری، پاکدستی و حرفه ای گری و به دور از حرکت های نمایشی شاخص های سلامت کشور را ارتقاء دادیم.

او خاطرنشان کرد: دولت یازدهم ۵۶ درصد از هزینه های سلامت مردم را در حال حاضر پرداخت می کند این درصورتی که در دولت گذشته کشور ما در این حوزه جز ۴۰ کشور آخر دنیا بود .

قاضی زاده هاشمی در ادامه با اشاره به برنامه پنجم توسعه بیان کرد : اینک با استناد بررسی های بی طرفانه و طبق آمار مرکز آمار رسمی کشور عزیزمان ایران این عدد کمتر از ۳۹ درصد شده است و کم کردن ۱۶ درصد آن در طول ۳ سال سابقه ندارد .

وزیر پیشنهادی دولت جهت وزارت بهداشت در ادامه تشریح کرد: جهت کم کردن هر یک درصد از هزینه های سلامت ما نیازمند ۷۰۹ میلیارد تومان هزینه هستیم که دولت یازدهم با کمتر از این هزینه ها، این مهم را انجام داد.

او افزود: وزارت کار و رفاه و تعاون اجتماعی قریب به یازده میلیون نفر در پرداخت حق بیمه را تحت پوشش سلامت قرار داد و ۱۱ میلیون ایرانی بیمه شدند. بر طبق آماری که انتشار یافته درآمد ۸۵ درصد آنها زیر ۱ میلیون تومان است.

وزیر بهداشت ادامه داد: در طول این سه سال گذشته، ۲۴ هزار تخت بیمارستانی به بهداشت و خدمات کشور اضافه شده است هست. ما وقت های بی نظیری را پیدا کرده ایم و به لطف بهره مندی هیات علمی توانستیم بسته های عملی و تحولاتی را ارتقاء دهیم که به لطف آن تولید علم ما جهش چشم گیری داشته است.

او در ادامه افزود: اجرای برنامه آمایش سرزمین ، توسعه آموزش عالی، رشد ۳۰ درصدی رشته های پزشکی، بیمه سلامت از توفیقاتی بود که در دولت یازدهم حاصل شد .

قاضی زاده هاشمی در ادامه خاطرنشان کرد: بومی گزینی در کنکور سراسری با اولویت مناطق محروم باعث شد که تولید علم ما گام های خوبی بردارد و اکنون در منطقه رتبه یک را دارا هستیم.

وزیر بهداشت خطاب به نمایندگان گفت: شما یادتان می آید که در دولت قبلی، بسیاری از مردم به درب همین مجلس می آمدند و تقاضای کمک های دارویی می کردند. اکنون ما در تولید داروهای کمیاب خودکفا شدیم و این اقلام از ۳۵۰ قلم به ۳۰ قلم رسیده هست. تولید دارو در داخل نسبت به بازار خارجی ۶۰ درصد هست. این یعنی حمایت از تولید داخلی صادرات ما نیز به دو برابر زمینه دارو زیاد کردن پیدا کرده است.

او تاکید کرد: در حیطه آموزش و پ‍ژوهش به لطف بهره مندی از همکاری اعضای برجسته هیات علمی تحولات چشمگیری عاید ما شد. حالا در منطقه رتبه اول تولید علم را در رشته پزشکی داریم و در استنادات علمی رتبه اول را کسب کردیم و در چهارسال گذشته ۳۰ درصد به تعداد مقالات ایرانیان اضافه شده است است.

وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: امروز تعداد داروهایی که کمیاب است به کمتر از ۳۰ قلم نسبت به ۳۵۰ قلم شروع کار ما رسیده هست. سهم داروهای تولید داخل از کل بازار دارویی که در سال ۹۱ حدود ۶۰ درصد بود به ۷۰ درصد رسید. این یعنی حمایت از تولید داخلی رشد داشته و در هر ماه، ما دو داروی تازه وارد بازار کردیم.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به پرسشها در حوزه دارو گفت: متاسفم از این که مساله دارو قبل از این که در دستگاه قضایی مطرح و پیگیری شود در صحن مجلس مطرح می شود. هر لحظه در حوزه دارویی حرف و حدیث وجود داشته و هر کسی مطلبی راجع به این عنوان گفته هست. ولی اگر مشکلی است باید در دستگاه قضایی مراجعه شود. متاسفانه حاشیه سازی در این حوزه بسیار زیاد بوده و در دوره های گذشته نیز هر لحظه چندین مسوول در حوزه دارو عوض کردن پیدا می کرد و شاهد تحقیق و تفحص های زیادی بودیم ولی در این دولت در حوزه دارو موفقیت های زیادی داشتیم. در ضمن شخص خود من نیز نسبت به فساد بسیار حساس هستم بنابراین اگر کسی موردی دارد باید به دستگاه قضایی مراجعه کند .

وزیر پیشنهادی بهداشت راجع به تعارض منافع فردی و اجتماعی گفت: اگر در بخش بهداشت و درمان از یک مهندس استفاده کنیم و در حوزه راه و ساختمان از یک دکتر مهم نیست. مهم این است که دقت کنیم فسادی اتفاقی نیافتد. هر حوزه ای باید در دست متخصص خود باشد. شایسته سالاری به این معنی است که هر کسی در جای خود باشد. خوشبختانه کسانی که در حوزه بهداشت و درمان فعالیت کردند همگی از استادان برجسته و بی نظیر هستند. سه نفر از وزرای گذشته آقای فاضل، ملک زاده و دانش جعفری در دولت های متفاوت از برجسته ترین افراد علمی هستند و در اکثر مکان های بهداشت و درمان صادقانه مسوولیت قبول کردند.

او ادامه داد: راجع به ۴۰۰ میلیارد تومان سپرده گذاری بیمارستان ها باید توجه داشت که وزارت بهداشت ۶۲۵ بیمارستان دارد که ۱۲۰ هزار پرسنل در آن فعالیت می کند و ردیف بودجه ای جهت آنها تعریف نشده هست. هر بیمارستان باید حدود ۳۵۰ میلیارد تومان به پرسنل حقوق دهد بعد جهت اداره و حقوق باید در حساب خود پول داشته باشد .

قاضی زاده هاشمی با اشاره به عنوان هیات امنای وزارت بهداشت گفت: هیات امنا فعالیت بسیار ارزنده ای دارد و مصوبه مجلس نیز هست. همچنین شرکت هایی که نامبرده شد در دولت گذشته تاسیس شده است هست. دکتر تاجگردون نیز به مساله پاک بودن وزارت بهداشت اشاره کردند. هیات امناء حیاط خلوت نیست و جایز نیست این امکاناتی که این هیات امنا به مردم می دهد، تعطیل کنیم.

وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم در توضیح جهت عنوان لنز داخل چشمی آنها گفت: این مطلب به من بر می گردد خوشبختانه حقوقی که در این دولت از دانشگاه گرفتم سه میلیون و ۷۰ هزار تومان است یعنی همان حقوق های نجومی که شما می گفتید و همه جا راجع به آن صحبت کردید. خدا را شاکرم که به هیچ کار اقتصادی جز کار خود نپرداختم. نه در زمین و نه در ساخت وساز. از طرفی فرزندان وخواهر و برادرهایم هیچ کدام راه وزارت بهداشت را نمی دانند. فقط یکی از برادرانم به عنوان نماینده اسبق مجلس جهت پیگیری به کار مردم در وزارتخانه حضور پیدا می کند.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه ما در ابتدای راه هستیم گفت: باید از تجربه گذشته استفاده و بازمهندسی جدیدی انجام شود و همانطور که در برنامه ششم توسعه اولویت به پیشگیری و بهداشت مورد توجه هست، در برنامه هایمان مورد توجه قرار دهیم.

وزیر پیشنهادی بهداشت خاطرنشان کرد: به بیان دیگر پرداختن به دارو و درمان و کم کردن هزینه های درمانی که علاوه بر سیاست های ملی سلامت، مطالبه مقام معظم رهبری و رییس جمهور نیز بود موجب شد تا در میدان عمل به این بخش توجه شود. البته این توجه به معنای تعطیلی دیگر بخش ها نبوده است.

او با اشاره به صحبت های لاریجانی راجع به وزارت بهداشت گفت: ما درحوزه بهداشت و درمان در منطقه و دنیا می توانیم به رتبه جهانی کشور عزیزمان ایران افتخار کنیم و اقداماتی را که در این دوره انجام شده است را با دیگر دوره ها مقایسه کنید.

هاشمی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد کارها زیرساختی باید با برطرف اشتباهات استمرار یابد و احکام برنامه ششم و حمایت مجلس به اجرا درآید. جهت استمرار طرح تحول سلامت دو چالش مهم روبروی ماست. تجربه ۴ سال گذشته نشان می دهد ما در کارکرد تولیت با پرسشها جدی مواجه هستیم. عدم تمرکز تولیت به نظام سلامت, تکثر صندوق های بیمه آی، جدا بودن شورای عالی سلامت و تعدد مراکز برنامه ریزی پاسخگویی در این بخش را مسئله کرده هست. چنانچه در صورتی که مجلس و دولت همراهی مورد نیاز را با ما داشته باشند مسئله بیمه ها و شرکت های بیمه گر و مطالبات مراکز درمانی حل خواهد شد.

او با بیان اینکه با درس آموزی از اجرای طرح تحول سلامت و نگاه به اسناد بالادستی، برنامه جهت چهار سال بعدی نوشته شده است گفت: من کتمان نمی کنم در اجرای برنامه ها و گزینش همکاران دچار اشتباه و اشتباه نشدم. همه انسانیم ولی خطای من از روی عمد نبوده و قصور بوده ولی تقصیر نبوده هست. من از دولت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تقدیر می کنم چراکه آنها ما را یاری کردند و باعث شدند که زحمت مردم در حوزه بهداشت کاسته شود.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر برنامه ارائه شده است گفت: ما مصمم به استمرار و اصلاح طرح استمرار با اولویت بهداشت بر درمان هستیم. اجرای نظام ارجاع و مجموعه برنامه های تحول و نوآوری با قوت دنبال خواهد شد. شناسایی و جذب منابع پایدار نیز از برنامه های ما هست. ما باور داریم که بدون ارتقای کارآیی و درون بخشی حاصلی جز هدر رفتن منابع نخواهیم داشت. از همین رو با تدوین سیاست های روشن جیره بندی هزینه ها را خواهیم داشت به این معنا که منابع محدود صرف هزینه های اساسی و مناطق محروم شود. همچنین به دنبال چابک سازی وزارت بهداشت هستیم.

وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت در آخر گفت: با علم به پرسشها و مشکل راه ولی با اتحاد و عزمی راسخ در صورت کسب اعتماد نمایندگان مردم، پای در راهی می نهم که امیدوارم غایتش اندوخته کار نیک و ارتقای سلامت مردم باشد. بدانید که جهت کسب مقام و موقعیت و هوای نفس به میدان نیامده و جهت خدمت به عالی ترین مخلوقات خداوند آماده خدمتگزاری هستم.

ساعت ۱۵:۲۵

برخی منتقد رفتارهای تند قاضی زاده هاشمی هستند/ هرکس که از راه می رسد نمی تواند دارو وارد کند

غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران در مجلس در موافقت با برنامه پیشنهادی وزیر بهداشت و درمان با اشاره به روند شکل گیری طرح تحول سلامت گفت: یادآوری می کنم که طرح تحول سلامت زاده مجلس شورای اسلامی بود. همین نمایندگان مجلس سه الی چهار سال پیش با زیاد کردن یک درصدی ارزش افزوده زمینه ای را فراهم کردند تا این طرح به وسیله دولت اجرایی شود. آیا که در آن وقت مردم سهم قابل توجهی را صرف درمان می کردند و دولت بدون کمک مجلس توان اجرای طرح را نداشت.

تاجگردون ادامه داد: در آن دوران سهم مردم جهت هزینه های درمان ۲۵ درصد بود که امروز به ۵ درصد رسیده است و نباید به خاطر مشکلاتی کوچک طرحی به این بزرگی و عظمت را زیر پرسش ببریم. دولت محترم علی رغم همه کاستی ها ما را در جهت تحقق این مهم کمک کرد. هرچند بی شک این طرح دارای مشکلاتی است ولی کافی است گذشته را با الان مقایسه کنید تا شاهد تفاوت ایجاد شده است در شرایط باشیم.

او با اشاره به بی نقصی برنامه وزیر پیشنهادی دولت در حوزه سلامت و بهداشت افزود: برنامه ای که جناب قاضی زاده هاشمی به مجلس ارائه دادند حتی یک درصد اشتباه با اسناد بالادستی ندارد و با قانون بودجه و همه اسناد بالادستی مطابقت کامل دارد و من با افتخار اعلام می کنم که براساس گزارش دیوان محاسبات هیچ گونه خطایی در دوران وزارت ایشان در این وزارتخانه بزرگ و پیچیده رخ نداده است.

تاجگردون با تاکید بر اینکه بی شک طرح تحول سلامت دارای نقصان هایی است خطاب به جهانگیری معاونت اول مدیر جمهور و ربیعی وزیر پیشنهادی وزارت کار افزود: زمانی که قاضی زاده به عنوان وزیر دولت دوازدهم پیشنهاد شد به نظر می رسید که ایشان تمایلی جهت پذیرفتن این مسئولیت ندارند. ایشان در این چند سال تا دیروقت کار می کرده و به دنبال مباحث بودند. گاهی اوقات در نیمه های شب به من که به عنوان یکی از اعضای کمیسیون بودجه در خدمت ایشان بودم تماس می گرفتند تا عنوان خاصی را مطرح کنند.

او با اشاره به اینکه بعضی به رفتارهای تند هاشمی انتقاد می کنند، ادامه داد: با توجه به بار سنگینی که بر دوش ایشان است چند بار تندی اشکالی ندارد. ولی واکنش‌ها ایشان در برابر مردم و قشر زحمتکش قابل ستایش هست. شاید من هم از تندی واکنش‌ها ایشان ناراحت شوم ولی از خشنودی و رضایت مردم شاد می شوم.

تاجگردون ادامه داد: آنچه جهت ما نمایندگان مجلس باید اهمیت داشته باشد خشنودی و رضایت مردم است نه خواص. البته حواشی در حوزه هایی همچون دارو وجود دارد ولی فراموش نکنید سهم واردات دارو در این دولت بسیار کم کردن یافت و هرکس که از راه می رسد نمی تواند دارو وارد کند. در حال حاضر نیز باید همه نمایندگان مجلس ممارست کنیم تا بتوانیم این کار سنگین که دولت و مجلس برعهده گرفتند به اتمام برسانیم.

ساعت ۱۵:۲۰

شرکت های زیر نظر قاضی زاده هاشمی به صورت غیر قانونی تشکیل شده است است

احمد علیرضابیگی نماینده تبریز ، آذرشهر و اسکو در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان گفت: با توجه به ارادت قلبی که به قاضی زاده هاشمی دارم و همکاری که با هم در زلزله ارسباران داشتیم، ایشان را تا حدود زیادی می شناسم. خدا را شاکرم و شاهد می گیرم که فقط جهت دفاع از حقوق مردم در جهت انجام وظیفه خود به عنوان نماینده مجلس صحبت می کنم .

او با اشاره به قانون پنجم توسعه گفت: بر مبنای قانون پنجم توسعه که آقای قاضی زاده هاشمی نیز مسئول اجرای بند «د» آن بود، باید از ایشان پرسش شود چه اقداماتی انجام داده که این بند به اجرا دربیاید. در این قانون ذکر شده است وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است حداکثر تا آخر سال اول برنامه نظام درمانی کشور را در چهارچوب یکپارچگی بیمه پایه درمان، دکتر خانواده، نظام ارجاع، راهنماهای درمانی، اورژانس های پزشکی، تشکیل هیأت های امناء در بیمارستان های آموزشی و تمام وقت جغرافیای هیأتهای علمی و تعرفه های مربوطه و کلینیک های خاص و بیمه های تکمیلی تهیه و جهت تصویب به هیأت وزیران ارائه نماید.

نماینده تبریز تاکید کرد: قرار بود حداکثر تا آخر سال برنامه پرسشها پزشکی پیگیری و همچنین گزارشی تهیه و جهت تصحیح به هیات وزیران ابلاغ شود اگر این طرح بر طرح جامعه سلامت مقدم بود و سریعتر اجرا می شد امروز شاهد ۱۲ هزار میلیارد تومان بدهی در وزارت بهداشت نبودیم.

بیگی ادامه داد: همچنین با اشاره به بند دو آیا امکان پذیر است که یک قاضی صبح در دادگستری قضاوت کند و بعد ازظهر به صورت وکیل جهت همان پرونده فعالیت کند. قاضی زاده هاشمی جهت اجرای این موارد و جلوگیری از آنها چه کارهایی انجام داده هست. شرکت هایی مانند آواپردیس ، آوا سلامت و موسسات مشابه زیر نظر جناب وزیر تشکل شده است که غیر دولتی است در صورتی که تاسیس شرکت های غیر دولتی باید به تصویب مجلس برسد. بعد چطور این شرکت ها به صورت غیر قانونی تشکیل شده است و فعالیت می کند که گرداندگان آنها همه مدیران وزارت بهداشت هستند. این همان حیاط خلوتی است که موجب فساد است.

او افزود: دیوان عدالت اعلام کرده این شرکت ها غیر قانونی هست. از طرفی در چهار سال گذشته علیرغم کسری بودجه ۴۰۰ میلیارد تومان در بانک های متفاوت مثل بانک پاسارگاد و ملت سپرده گذاری شده است که وزارت بهداشت بهره آن را دریافت می کند. این هم در حیاط خلوت دیگری است .

نماینده تبریز گفت: هیات امنای واردات دارو وزارت بهداشت وقت جنگ جهت وارد کردن دارو و ارائه امکانات بهداشتی به سربازان تشکیل شده است بود ادامه پیدا کردن کارهای این هیات امناء جهت چیست؟ امروز معاون دارو و غذای قاضی زاده هاشمی از این عنوان استفاده می کند و خود به عنوان یک وارد کننده و صادر کننده دارو به صورت شخصی فعالیت می کند همه این مسایل با جناب وزیر در میان گذاشته شده است و امروز ثابت شده است هست. شما باید اعلام کنید پشتیبان او چه کسانی است و باید جهت این مسایل پاسخگو باشید باید اعلام کنید لنزهای آمریکایی آلکان متعلق به چه کسی است و چه کسانی از وارد کردن آن سود می برند. بنده خوشحال می شوم که اگر بگویید خبر ندارید.

او افزود: مسئولان دولتی نباید در بخش شخصی ذینفع باشند این مساله موجب بروز تعارض در حقوق شخصی و فردی با حقوق اجتماعی و مردم خواهد شد یکی از این موارد جناب قاضی زاده هاشمی بود. که بخشی از مدیران وزارت علوم از ذینفعان این عنوان هستند. سیاست های غط با نادیده گرفتن منافع مردم موجب شده است گروه خاصی سود ببرند جهت همین مسایل قاضی زاده هاشمی باید پاسخگو باشد.

ساعت ۱۵:۱۴

پیگیری طرح تحول سلامت موجب کم کردن هزینه های مردم شد

نماینده قمصر گفت: پیگیری طرح تحول سلامت موفق به کم کردن هزینه های مردم در حوزه سلامت شد.

به گزارش ایلنا، مرتضی صفاری نماینده قمصر در موافقت با برنامه های هاشمی اظهار کرد: رضایت مندی از عملکرد وزارت بهداشت و آقای هاشمی به کرات شنیده شده است و همه شاهد بودیم و بر کسی پوشیده نیست و در نظرسنجی هایی که راجع به عملکرد دستگاه های اجرایی انجام شده است بالاترین میزان رضایت مندی را مردم از وزارت بهداشت داشته اند که تحت مدیریت دکتر هاشمی بوده و با همین معیار ارزیابی است که بزرگترین دستاورد دولت یازدهم در حوزه بهداشت و سلامت و سیاست خارجی تعریف شده است است و این عنوان تنها نتیجه پیگیری هاشمی در حوزه بهداشت بوده است.

او با بیان اینکه پیگیری طرح تحول سلامت موفق به کم کردن هزینه های مردم در حوزه سلامت شد، خاطرنشان کرد: در دوره چهارسال گذشته اقدماتی از جمله راه اندازی کیلنیک خاص در ۱۲۸ شهر، راه اندازی ۳۲ اورژانس هوایی در کشور، ساخت و راه اندازی و گسترش ۱۲۵ بخش اورژانس در بیمارستان های تروما و مهم کشور، زیاد کردن ۱۰۰۰ تخت تازه خوابیدن و روانپزشکی، پوشش ۸۵ درصدی هزینه های درمان ناباروری ایجاد ۱۷ مرکز ناباروری در مناطق محروم در قالب طرح سلامت در کارنامه هاشمی بوده است.

او با اشاره به سفرهای استانی وزیر بهداشت گفت: انجام این کارها همراه با اخلاق مداری و تخصص بالای او شخصیت محبوبی از دکتر هاشمی در بین مردم ایجاد کرده تا جایی که در تمامی سفرهای استانی او بخشی از وقت خود را به معالجه بیماران بدون چشم داشت می پرداخت.

صفاری با اشاره به شخصیت علمی هاشمی گفت: علاوه بر تلاش ها و دستاوردها شخصیت علمی دکتر هاشمی ستودنی است یه گونه ای که حتی مخالفان او نیز نتوانستند به عنوان مخالف صحبت کنند و عمدتا به صورت موافق صحبت کردند.

او گفت: مروری بر برنامه ارائه شده است جهت چهارساله دوم در وزارت بهداشت حکایت از اشراف و تسلط هاشمی بر حوزه سلامت دارد این برنامه که بالاترین هم پوشانی را دارد در نوع خود کم نظیر است.

ساعت ۱۵:۱۰

کمبود ۳۵۰ قلم دارو در حال حاضر به ۳۰ قلم کم کردن یافته است/ دریافت زیرمیزی در وزارت قاضی زاده هاشمی کم شده است است

احمد بیگدلی نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی به عنوان موافق وزیر پیشنهادی بهداشت کابینه دولت دوازدهم امروز پشت تریبون مجلس رفت.

او با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری راجع به اهمیت حوزه سلامت گفت: مقام معظم رهبری فرمودند ما می خواهیم اگر کسی در خانواده مریض دارد، جز زحمت مریض داری دیگر هیچ رنجی نبیند. با این حال چهار سال قبل همه نماینده ها شاهد بودند که اکثر مراجعات مردم در حوزه انتخابیه ارزش به پرسشها بهداشت و درمان مربوط می شد.

نماینده مردم خدابنده ادامه داد: در آن وقت مردم به بخش دولتی در حوزه درمان اعتماد نداشتند و زمانی که به مراکز دولتی مراجعه می کردند درصورتی که توان مالی کافی نداشتند نه تنها پذیرش نمی شدند بلکه جنازه بیمار نیز به آنها تحویل داده نمی شد.

بیگدلی با تاکید بر اینکه شرایط کشور در حوزه بهداشت و درمان پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته هست، ادامه داد: چهار سال قبل ۵ الی ۶ میلیون نفر فاقد بیمه درمانی بودند و مردم در تهیه ۳۵۰ قلم دارو مسئله داشتند. از سوی دیگر مردم مجبور بودند ملزومات و تشکیلات بیمارستانی را از بیرون تهیه کنند. در آن وقت مسئله وزارت بهداشت و درمان بودجه نبود بلکه مسئله مهم نبود مدیریت کارا و چشم اندازی قابل اندازه گیری جهت آینده بیماران کشور بود.

او ادامه داد: قاضی زاده هاشمی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه سلامت مردم، برنامه خود را عملیاتی کرد و رفاه خود و خانواده اش را کنار گذاشت و با روحیه جهادی وارد محیط پر اضطراب وزارت بهداشت شد.

نماینده مردم خدابنده با اشاره به اصل ۲۹ قانون اساسی افزود: آقای هاشمی خود طبق اصل ۲۹قانون اساسی سلامت را حق همگانی می دانند و اعتقاد است انسان سالم محور توسعه پایدار بوده و به دنبال تحول اساسی در نحوه مدیریت پرجمعیت ترین و تخصصی ترین وزارتخانه دولت است.

بیگدلی در ادامه به وعده های قاضی زاده هاشمی در حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: ایشان وعده دادند که بیمه همه گیر ایجاد کرده و نظام شبکه های بهداشت را ارتقاء دهند. همچنین نیروهای متخصصی جهت مناطق محروم ارسال کرده و قول دادند شبکه درمانی پیر و فرسوده کشور را بازسازی کنند. ایشان وعده دادند به روستاها، مناطق محروم و دور افتاده و بیمارستان های دور افتاده نیز پیگیری کنند.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه به عمل کار برآید نه به سخن افزود: قاضی زاده هاشمی نوزدهمین چشم دکتر دنیا محسوب شده است و ۳۵۰ مقاله بین المللی و ۱۰ کتاب مرجع در کارنامه خود دارد. ایشان در دوره کاری خود رتبه کشور عزیزمان ایران را بین ۲۱۰ کشور به مقام نوزدهم رساندند و در حال حاضر کمبود ۳۵۰ قلم دارو به ۳۰ قلم کم کردن یافته است.

او ادامه داد: در دوره وزارت ایشان ۱۸۰۰ واحد تخصصی زایمان، ۴۳۱۸ تخت بیمارستانی در قالب طرح تحول سلامت و ۳۲ پایگاه اورژانس مورد بهره برداری قرار گرفته هست. همچنین پرسشها زیرمیزی در دوران وزارت ایشان کم کردن یافت. به همین جهت از همه به عنوان نماینده مردم استان زنجان و پیرو خاص مردم این استان از همه نمایندگان می خواهم با رای حداکثری خود به قاضی زاده هاشمی زمینه تحول در نظام سلامت را فراهم کنیم.

ساعت ۱۵:۰۰

آذری جهرمی: به علت کمبود وقت نتوانستم پاسخ نمایندگان را بدهم/ جواب ها را مکتوب ارائه خواهم داد

علی لاریجانی در نوبت بعدازظهر، دومین روز جلسه رأی اعتماد به وزاری کابینه دوازدهم اعلام کرد: محمد جواد آذری جهرمی وزیر پیشنهادی نامه ای را تقدیم مجلس کرده است که در آن توضیح داده که آیا نتوانسته به پرسش نمایندگان پاسخ دهد.

لاریجانی گفت: آقای جهرمی در نامه نوشته «روز گذشته به علت ضیق وقت نتواستم پاسخ نمایندگان را بدهم که بعد از کسب اجازه از مدیر محترم جلسه دکتر پزشکیان مقرر شد به صورت مکتوب جواب آن ها بدهم.»

او ادامه داد: وزرای باید هنگامی که نمایندگان سوالاتی را مطرح می کنند آن را یادداشت بفرمایند که نسبت به پاسخ آن ها اقدام شود.

ساعت ۱۴:۵۰

هیچ فحشی به ظریف ندادم/ تاکید کردم انسان باید شرافتمند باشد

عبدالله سامری در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، در تصویر العمل به حواشی نشست علنی صبحگاه امروز مجلس و انتشار خبرهایی راجع به اهانت او به محمدجواد ظریف اعلام کرد: رسانه ها باید وظیفه رسانه ای خود را انجام دهند. متاسفانه بعضی رسانه ها وابسته به دولت هستند و جوسازی می کنند.

او گفت: در جریان نشست علنی در رابطه با آماری که وزیر پیشنهادی امور خارجه ارائه می داد، انتقاد کرد و گفتم که این آمار دروغ و کذب است و انسان باید شرافتمند باشد.

او در تصویر العمل به تاکید بر یکی از کلمات رکیکی که در صحن به کار گرفته بود خاطرنشان کرد: من گفتم عوضی نکنید به کجا می رویم.

نماینده اصولگرای خرمشهردر مجلس در پاسخ به پرسش دیگری در مورد کلمه رکیکی که او در صحن به کار برده بود مدعی شد: به هیچ عنوان هیچ کلمه رکیکی به کار نبردم من هیچ فحشی ندادم. مگر ما فرزند هستیم که در این قضایا فحش بدهیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس همچنین در توضیح سومین کلمه رکیکی که در صحن به کار برده بود، گفت: من به هیچ عنوان این حرف را نزدم و صرفاً تاکید کردم انسان باید شرافتمند باشد و در قبال سوگندی که یاد کرده شرافت داشته باشد و واقعیت ها را به مردم بگوید.

او تصریح کرد: این آماری که وزیر پیشنهادی خارجه مطرح می کرد درست نیست. آیا در کشور از بین بردن بیکاری شده است است؟ بعد اقتصاد مقاومتی چه می شود؟

نماینده اصولگرای خرمشهر اضافه کرد: این افراد جهت اینکه بتوانند اذهان عمومی را از واقعیت منحرف کنند و عملکرد وزیر پیشنهادی رئیسشان را توجیه کنند، این حرف ها را مطرح می کنند.

سامری خاطرنشان کرد: بر فرض که بنده به عنوان نماینده مجلس در صحن اعتراض کرده باشم، آیا این اعتراض من به خاطر منافع شخصی ام بوده است؟

او در تصویر العمل به این پرسش خبرنگار ایلنا که آیا نمایندگان حق استفاده از کلمات رکیک در صحن را دارند، گفت: بحث من اصلاً کلمات رکیک نبود بلکه تاکید کردم انسان باید شرافتمند باشد.

نماینده اصولگرای خرمشهر همچنین در تصویر العمل به اینکه چند نفر از خبرنگاران و خبرنگار ایلنا استفاده از سه کلمه رکیک از سوی او را استماع کرده اند گفت: من هیچ کلمه رکیکی نگفتم و اگر اینگونه بوده به من بگویید.

سامری در آخر با انتقاد از بعضی محدودیت در مورد اظهارنظر نمایندگان در موافقت یا مخالفت با وزرای پیشنهادی به موضوعی مبهم و خارج از بحث پرداخت و مدعی شد: یکی از معاونان مدیر جمهوری دیروز در صحن قول و قرارهایی در رابطه با خرمشهر دادند و به هر طریق معلوم نشد که چه اتفاقی افتاده است.

به گزارش ایلنا، عبدالله سامری در جریان نشست علنی نوبت صبح مجلس که به بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی امور خارجه تخصیص داده شده است داشت حین صحبت های محمدجواد ظریف او را دروغگو خطاب کرد و با استفاده از کلمات رکیک به وزیر پیشنهادی امور خارجه دشنام داد.

ساعت ۱۴:۴۰

قاضی زاده هاشمی فرهنگ پرداخت زکات علم را نهادینه کرد

به گزارش ایلنا، سیدمرتضی خاتمی نماینده مردم ماه نشان در موافقت با برنامه پیشنهادی وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت وظایف گسترده ای از جمله نظارت، سیاست گذاری برعهده دارد، اظهارکرد: از شخصیتی صحبت می کنم که قرار است سکان دار وزارت بهداشت شود شخصیتی که از نظر علمی سرآمد، ممتاز و صاحب نام در سطح بین المللی است و با صدها مقاله در مجامع بین المللی و پژوهشگر و محقق قرار است با رای بالای شما مجدد در این جایگاه قرار بگیرد.

او اشاره به کارنامه روشن چهارساله هاشمی خاطرنشان کرد: هاشمی با اجرای طرح تحول سلامت در کشور بار بر زمین مانده بزرگی را برداشت و زیر ساخت های بهداشتی و درمانی کشور براساس این برنامه اصلاح شد. در این چهارسال برابر یک چهارم کل تخت های موجود به تخت های بیمارستانی اضافه شد همچنین مراکز درمانی تجهیز شده است و پرداخت از جیب مردم به میزان قابل توجهی کم کردن یافت.

نماینده مردم ماه نشان با اشاره به سفرهای استانی وزیر بهداشت دولت یازدهم گفت: آقای هاشمی بالغ بر ۳۰۰ سفر کاری داشته و به ۶۰۰ شهر و دِه سفر داشته و این تنها نشان از تحرک و فعالیت بالای او نیست بلکه این انگیزه ریشه در اعتقادات او دارد.

خاتمی ادامه داد: این سفرها ضمن ایجاد آشنایی میدانی و دقیق، کم کاری بعضی از مسئولان درسرکشی به مناطق محروم را نیز جبران می کرد. او همچنین با حرکتی که درمناطق محروم به عنوان مداوای مردم محروم انجام داد فرهنگ پرداخت زکات علم را نیز نهادینه کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برابر بررسی معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی ۹۵ درصد موارد برنامه های وزیر بهداشت منطبق و همسو با شرح وظایف سیاست های کلی مقام معظم رهبری و برنامه ششم توسعه بوده و مورد مغایر ندارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برابر بررسی معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی ۹۵ درصد موارد برنامه های وزیر بهداشت منطبق و همسو با شرح وظایف سیاست های کلی مقام معظم رهبری و برنامه ششم توسعه بوده و مورد مغایر ندارد.

خاتمی با بیان اینکه برنامه ریزی و سیاست گذاری در راس نظام سلامت تا رده های صف یعنی بیمارستان ها و دانشگاه ها و … توجه شده است است گفت: مهمترین فعالیت بهداشتی در دنیا ایجاد و تقویت نظام پیشگیری در شهرهای متفاوت است که در دوره گذشته مورد توجه بوده و در برنامه آتی هم وجود دارد.

او با اشاره به شاخص های بین المللی گفت: این شاخص ها مشمول بر عدالت در سلامت، سامان دهی نیروی انسانی و توسعه منابع انسانی براساس بار بیماری، شاخص های دسترسی و دستیابی به خدمات سلامت و ارتقای سطح سواد سلامت، شاخص کم کردن پرداخت از جیب مردم است که تمام این شاخص ها را در برنامه های دکتر هاشمی نیز می بینیم و اینها درجهت نیل به اهدافی است که در سطح دنیا مورد توجه است.

نماینده مردم ماهنشان تاکید کرد: همچنین در طرح تحول سلامت گام های مهمی برداشته شده است و رییس شرکت بهداشت جهانی در سفر به کشور عزیزمان ایران اعتقاد بود کشور عزیزمان ایران از نظر نظام سلامت در مسیر درستی است و طرح تحول سلامت قابل عرضه به کل دنیا است.

خاتمی خاطرنشان کرد: توجه به شایسته سالاری در برنامه هاشمی بوده و همچنان وجود دارد همچنین برنامه ای در جهت کم کردن بزهکاری و آسیب های اجتماعی با عنوان ارتقای مهارت زندگی دارد که در یکی از بند های برنامه دکتر هاشمی آمده است همچنین توجه به تکنولوژی نوین و تشکیل نظام ارجاع و دکتر خانواده که زیرساخت های آن آماده شده است نیز در برنامه دکتر هاشمی دیده می شود.

او با اشاره به دیگر اهداف برنامه هاشمی گفت: سند ملی در ارتباط با سلامت جهت ارتقا و بهبود، سلامت ارتقای خردسالان، آب و هوای سلامت سوانح و حوادث سلامت زندانیان از مولفه های مهمی است که به صورت دقیق در برنامه هاشمی مورد توجه بوده است.

او با تاکید براینکه از چهار سال گذشته رتبه سلامت ۱۰ رتبه ارتقا یافته گفت: بیشترین علل بیماری استرس است که موثرترین راه جلوگیری آن اصلاح شیوه زندگی است که در برنامه وزیر وجود دارد اولویت بهداشت بر درمان و ایجاد شرکت فوریت های پیش بیمارستانی که در چهارسال گذشته مورد توجه بوده و ادامه خواهد داشت.

ساعت ۱۴:۳۰

آغاز جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در نوبت بعدازظهر

نوبت دوم جلسه رای اعتماد به وزرای کابینه دوازدهم در دومین روز لحظاتی پیش به ریاست علی لاریجانی در صحن علنی مجلس شروع شد.

گفتنی است در نوبت صبح وزرای اطلاعات و امورخارجه برنامه های خود را جهت نمایندگان منزل ملت تشریح کردند.همچنین مخالفان وزیر بهداشت به ایراد صحبت پرداختند.

ساعت ۱۳:۰۰

پایان جلسه علنی مجلس در نوبت صبح

دقایقی پیش جلسه علنی صبحگاه امروز مجلس شورای اسلامی که بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم را در دستورکار داشت، آخر یافت.

در این راستا، مسعود پزشکیان که ریاست جلسه را برعهده داشت، گفت: با آخر وقت جلسه، به مدت یک ساعت و نیم اعلام تنفس می کنم و مجلس جلسه عصر خود را از ساعت ۱۴:۳۰ به منظور ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی تشکیل خواهد داد.

ساعت ۱۲:۵۶

بی عدالتی در مجموعه پزشکان و حوزه بهداشت و درمان مشاهده می شود/ بیمه ها اوضاع مناسبی ندارند

سید هادی بهادری در مخالفت با سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر پیشنهادی بهداشت جهت دولت دوازدهم بیان داشت: انصافا صحبت کردن از قاضی زاده هاشمی به عنوان مخالف سخت است.

نماینده مردم ارومیه افزود: باید از مجموع زحماتی که وزارت بهداشت ظرف ۴ سال دولت یازدهم در این وزارتخانه مجبور شده است است تقدیر کرد و انصافا یکی از شاهکارهای دولت یازدهم طرح تحول سلامت بوده است که به نوبه خود از تمام کسانی که در اجرای این طرح چه در دولت و چه در مجلس تلاش کرده اند، تقدیر می کنم. ولی آنچه که مرا مجاب می کند در مخالفت با قاضی زاده هاشمی صحبت کنم یکی از معضلاتی است که در سطح ملی با آن مواجه هستیم.

او افزود: بی عدالتی در مجموعه نظام پزشکان و حوزه بهداشت و درمان مشاهده می شود. تفاوت بین حقوق پزشکان و سایر کادرهای پزشکی از جمله پرستاران حایز اهمیت است و حتی تفاوت بین پزشکان در حوزه متعدد نیز وجود دارد .

بهادری تاکید کرد: نگرانی های در خصوص ادامه طرح تحول سلامت وجود دارد. با در نظرگرفتن این که مقام معظم رهبری وزارت بهداشت را مسوول می دانند ولی بیمه ها اوضاع مناسبی ندارند و این پرسش به وجود می آید که در ادامه طرح تحول سلامت منابع چگونه تامین خواهد شد؟

او افزود: در برنامه پیشنهادی آقای قاضی زاده مطلبی درخصوص چگونگی تامین منابع مالی جهت ادامه طرح دیده نمی شود.

نماینده مردم ارومیه تاکیدکرد: باید به عنوان بهداشت توجه شود آیا که پیشگیری بهتر از درمان است و این مساله مستلزم توجه بیشتری از جانب این وزارتخانه است .

او در ادامه بیان داشت: همچنین پیگیری طرح دکتر خانواده باید به طور جدی تر در دستور کار باشد .

نماینده مردم ارومیه گفت: در خصوص مسایل منطقه ای باید به این توصیه اشاره کنم که آذربایجان غربی با توجه به اینکه قدمت طولانی در حوزه پزشکی دارد و ۱۴۰ سال پیش مدرسه طب در آن تاسیس شده است هست، در بخش علوم پزشکی و دانشگاهی جزو ۲۰ دانشگاه اول بهداشت محسوب نمی شود. همچنین شاخص سلامت در آذربایجان غربی مناسب نیست و این استان، سی و یکمین استان کشور از نظر شاخص سلامت هست. بنابراین انتظار داریم نگاه خاص ای به این منطقه محروم از سمت وزارتخانه بهداشت شاهد باشیم.

بهادری گفت: ساخت بیمارستان ۴۵۰ تختخوابی در ارومیه شروع شد ولی در ۴ سال گذشته یک آجر هم در ساختمان گذاشته نشده است و این سرمایه نباید بلاتکلیف بماند. همچنین یک تخت بیمارستان به این شهر اضافه نشده هست. در استان آذربایجان غربی بیمارستان سوختگی وجود ندارد و حتی در اتفاق اخیری که اتفاق افتاد، بیماران را به اصفهان انتقال یافته کردند. آیا باید بیمار جهت درمان این مسافت را طی کند؟

او ادامه داد: موقعیت خاص آذربایجان غربی که با سه کشور هم مرز است مستلزم این است که تلاش های مناسبی در آن انجام شود. می توانستیم در حوزه گردشکری سلامت مطرح باشیم ولی این اتفاق نیفتاده است.

او در آخر گفت: مطمئنم که دکتر هاشمی با رای اوج موفق خواهد شد و جهت او آرزوی توفیق دارم.

ساعت ۱۲:۴۶

در برنامه های هاشمی تمرکز بر بهداشت به جای درمان دیده نمی شود

محمدقسیم عثمانی نماینده مردم بوکان در مخالفت با برنامه های وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان با بیان اینکه من از اضافه نشدن تخت بیمارستانی گله مند نیستم، اظهارکرد: شخصیت دکتر هاشمی بسیار قابل تقدیر هست. او یکی از نیرومند ترین ستون ها در بدنه دولت تدبیر و امید بود و اعتقاد دارم آرای غیرسیاسی دکتر روحانی مرهون عملکرد آقای هاشمی در حوزه بهداشت و درمان بوده و وزیر بهداشت به یک شخصیت کاریزماتیک تبدیل شده است است.

او با بیان اینکه تعادل در پرداخت دستمزد در بدنه پزشکی کشور وجود ندارد، تصریح کرد: درست است که پزشکان نقش اول را در درمان دارند ولی نباید فراموش کرد که درمان فرآیندی است که بخشی از آن را دکتر انجام می دهد و پرستاران و پیراپزشکان و دیگر نیروهای درمانی نیز نقش کلیدی دارند. در دولت دوازدهم باید میزان پرداختی به پزشکان نسبت به پرستاران و پیراپزشکان اصلاح شود تا موجب رضایت مندی زیاد مردم شود ولی این عنوان نیاز به تامین مالی دارد و در برنامه دکتر هاشمی منابعی که جهت این تعادل بخشی مورد نیاز است بیان نشده است.

نماینده مردم بوکان با بیان اینکه تمرکز وزارت بهداشت در دولت یازدهم جایگزین بهداشت بر درمان بوده گفت: همانطور که از نام این وزارتخانه مشخص است اینجا وزارت بهداشت و درمان است و اولویت بهداشت در نام این وزارتخانه نیز مستتر است.

عثمانی ادامه داد: عملکرد آقای هاشمی در بخش درمان در دولت یازدهم شاهکار بوده و ما نمره عالی به او می دهیم چراکه ۲۵ درصد تخت بیمارستانی دراین دولت زیاد کردن داشته هست. ولی گله ما در بخش بهداشت است چراکه میزان موفقیتی که در بخش درمان دیده می شود ، در بخش بهداشت نبوده هست. در دوره چهارساله بعدی که باید تمرکز بر بهداشت به جای درمان باشد در برنامه های آقای هاشمی مشخص نشده که چگونه می خواهند این بخش را متحول کرده و چه منابع مالی جهت این بخش در نظر گرفته شده است است.

او همچنین با اشاره به ظرفیت دانشگاه تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از جوانان کشور ما جهت ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی به خارج از کشور می روند آیا ما نباید این زیاد کردن ظرفیت را در دانشگاه های کشور در گروه پزشکی و پیراپزشکی ایجاد کنیم این عنوان نیز در برنامه دکتر هاشمی نیامده بود.

نماینده مردم بوکان با بیان اینکه حوزه عمل وزارت بهداشت فرابخشی هست، تصریح کرد: بیمه ها در اختیار وزارت بهداشت نیست و ما در چهار سال گذشته شاهد بودیم که بیمه ها وزارت بهداشت را در هنگام پرداخت هزینه اذیت کردند. خدمات از سوی بهداشت و درمان ارائه می شد ولی بیمه پرداخت به موقع نداشت. ما دلواپس این ناهماهنگی بین وزارت بهداشت و وزارت تعاون هستیم و در برنامه های دکتر هاشمی به این عنوان اشاره نشده بود که چگونه می خواهند این هماهنگی و همراهی را با وزارت تعاون ایجاد کنند البته از انتظار به جد ما از وزارت رفاه و دکتر ربیعی این است که در بخش رفاه اجتماعی و بیمه این همراهی را با وزارت بهداشت داشته باشد.

ساعت ۱۲:۲۳

آخرین نفری خواهم بود که در سیاست خارجی تک صدایی ایجاد می کنم

محمدجواد ظریف ظهر امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در جریان پیگیری به صلاحیت وزرای دولت دوازدهم گفت: خاضعانه به درگاه خدا شکر می گذارم که امکان خدمت به ملت کشور عزیزمان ایران را به من اعطا کرده هست. مردمی که با چنگ زدن به صبوری، مقاومت و دانش، نظامی پبیشرفته در منطقه ایجاد کردند و با همکاری بی سابقه ۴۱ میلیونی جهت کشور و سیاست خارجی اقتدار آفریدند در حالی که در محیط پیرامونی گاه جهت اداره یک شهر و دِه ماه ها خونریزی صورت می گیرد.

او با بیان اینکه استقلال، خودباوری، خوداتکایی و جانبداری از مظلومین در برابر ستمگران – که معنای واقعی حقوق بشر است – سیاست خارجی کشور عزیزمان ایران را در چهار دهه گذشته شکل داده هست، اظهار داشت: این اصول رمز موفقیت سیاست خارجی ماست. امام این اصل را نهادینه کرد که جز خدا ابرقدرتی در دنیا وجود ندارد و همه قدرت ها ناچار به سر نهادن در برابر خواست ملت ها هستند.

وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه با اشاره به اسناد بالادستی در کشور تصریح کرد: مجموعه ای از اسناد کلیدی نظیر سند چشم انداز، سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم، برنامه کشور را در سیاست خارجی سامان می دهد.

ظریف افزود: فراز راهبردی مقام معظم مبنی بر اتکای سیاست خارجی کشور عزیزمان ایران بر سه اصل عزت، حکمت و مصلحت خط بطلانی بر مغایرت انقلابی بودن و عقلانی بودن کشید و تاییدی بر این بود که آرزوی بزرگ های انقلاب اسلامی در ارتباطی تنگاتنگ بر روابط و ارتباطات آرزوی بزرگ های انقلاب اسلامی و سیاست خارجی هستند.

او با بیان اینکه عصر برتری غرب در نظام بین المللی به سر آمده و ما وارد دوره پسا غربی شده است ایم، خاطرنشان کرد: در این دوره، سیاست خارجی محدود به چند کنشگر محدود نمی شود. در این دوره دیگر قدرت های برتر نمی توانند تعیین و وظیفه کنند. قدرت در حال جابجایی است.

وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه اضافه کرد: عنصر معنایی قدرت که کشور عزیزمان ایران در این حوزه ید طولایی دارد، در این عصر قدرت و ارزش راهبردی یافته است.

ظریف با بیان اینکه منطقه ما یکی از سخت ترین دوران های تاریخی خود می گذراند، ابراز داشت: بعضی از کنشگران هنوز با پیگیری سیاست حاصل جمع صفر جهت بازیگران و کشورهای منطقه هزینه می تراشند و با اتکا به قدرت های فرامنطقه ای خشونت و افراط را بر همکاری و اعتدال پیشی داده اند.

او با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران از استقلال، ثبات و اقتدار کم نظیری برخودار هست، عنوان کرد: کشور عزیزمان ایران مظهر مردم سالاری دینی است و این مسئله از بزرگترین دستاوردها و ذخایر کشور هست. علاوه بر ظرفیت های ذاتی و توان دفاعی، نظامی و صنعتی کشور، سامانه معنایی انقلاب اسلامی است که به مردم و مسئولان قدرت داده است.

ظریف خاطرنشان کرد: کشور عزیزمان ایران تنها کشوری است که امنیت خود را از داخل و از مردم خود می گیرد و به کشورهای خارجی متکی نیست و با لبخند یا اخم خارجی ها خوشحال نمی شود. کشور عزیزمان ایران توان اقتصادی اش را نیز از داخل می گیرد.

وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه بیان کرد: کشور عزیزمان ایران با علم به مسئولیت خود در منطقه، به دنبال منطقه ای آرام و با ثبات است و بازی ای با حاصل جمع صفر نمی خواهد. دنبال منطقه ای با ثبات هستیم و همکاری منطقه ای را مهم می دانیم.

او تصریح کرد: به لطف خدا در دولت یازدهم گام های بلند و بعضاً تاریخی ای برداشته شد که بااهمیت ترین آن گذر از پرونده هسته ای و تحمیل حق مسلم مردم کشور عزیزمان ایران به قدرت های جهانی بود. با فضل الهی و رهنمودهای رهبری و مدیریت مدیر جمهور و اعتبار مردم خطرات متعددی از پیش روی نظام مرتفع شد و موانع بر سر راه اصلاح معیشت مردم برداشته شد. وزارت امور خارجه تمام تلاش خود را جهت مهیا کردن بستر بین المللی انجام داده است.

ظریف یادآورشد: کشور عزیزمان ایران تنها کشوری است که از ذیل بند ۷ منشور شرکت ملل متحد خارج شد و ایرانیان این عنوان را به نام خود ثبت کردند. از نقش برجسته مجلس و به خصوص ریاست آن در روند مذاکرات هسته ای و تصویب آن و همچنین نظارت بر اجرای آن تقدیر می کنم. تصویب مصوبه اخیر مجلس در رابطه با واکنش‌ها متقابل با آمریکا تصویری از همدلی و هم افزایی قوای سه گانه بود.

او تاکید کرد: دستاورد دولت یازدهم منحصر به مذاکرات هسته ای نبود. قفل مذاکرات باز شد. در همین مراسم اخیر تحلیف نمایندگان ۱۰۵ کشور در مجلس حضور داشتند که این اقبال جهانی به جمهوری اسلامی را نشان می دهد. ۳۰ هیات اروپایی به کشور آمدند، ۲۷ هیات از آسیا، ۲۶ هیات از آفریقا به کشور عزیزمان ایران آمدند که این افتخار را مجلس به نام خود ثبت کرد.

وزیر امور خارجه گفت: سیاست خارجی به جای تحمیل هزینه در خدمت اصلاح اوضاع معیشت مردم قرار گرفته است و با مهیا کردن بستر فروش نفت باعث از بین بردن دلالان پرفساد شد. تعاملات بانکی تسهیل شد. فراموش نکنیم که چهار پیش در چه وضعیتی بودیم.

ظریف با اشاره به گزارش بانک مرکزی گفت: ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار سرمایه خارجی وارد کشور شد که در مقایسه با دولت قبل بسیار چشمگیر هست. در دولت نهم میزان ورود سرمایه خارجی به کشور ۳.۴ میلیارد دلار و در دولت دهم ۳.۹ میلیارد دلار بود. همچنین زیاد کردن گردشگری نیز داشتیم و در زمینه توسعه همکاری مخصوصا در زمینه علم و فناوری هم همکاری هایی صورت گرفته است.

او اذعان کرد: اینها دستاورد ملت است و مربوط به وزارت امور خارجه نمی شود. دستاورد مردم را کوچک نکنید. با تمام مشکلاتی که داشتیم پیوند خود با ایرانیان خارج از کشور را زیاد کردیم و موید این عنوان حضور ایرانیان در صف های عظیم جهت رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری است که ادعاهای مخالفان نظام را باطل کرد. البته در دو سال گذشته موانعی هم از درون و هم از بیرون داشتیم.

ظریف خطاب به ابطحی نماینده ای که مخالف او صحبت کرد، گفت: من آخرین نفر خواهم بودی که در سیاست خارجی تک صدایی ایجاد کنم؛ آیا که تعدد گفتمان در کشور را عامل قدرت و تقویت مشروعیت نظام می دانم.

او با بیان اینکه در چهار سال گذشته هم از درون و هم از بیرون کشور با موانعی روبه رو بودیم گفت: ملاحظات جناحی، شتاب زدگی در تحلیل شرایط پیچیده ه و عدم انضباط در کلام و گفتارهایی و کارها موازی و ناهماهنگ در حوزه های اقتصادی و سیاسی چالش های سیاست خارجی بوده که باید در دوره تازه نه با قوانین بلکه با اقناع و همدلی و هم افزایی حل شود.

وزیر پیشنهادی جهت امور خارجه با بیان اینکه مناطق پیرامونی کشور عزیزمان ایران و واکنش‌ها کنشگران منطقه مهمترین چالش سیاست خارجی ما و حتی منطقه و دنیا بوده هست، گفت: بعضی نهایت تلاش خود را جهت جلوگیری از برجام انجام می دهند و با همدستی صهیونیست ها تلاش می کنند فضای کشور عزیزمان ایران و شیعه هراسی را شدت یافتن کنند که البته اگر خدا بخواهد برجام به عنوان سند افتخار مقاومت مردم کشور عزیزمان ایران باقی می ماند. آنها از تغییرات در ایالات متحده جهت بحران آفرینی منطقه ای بهره برداری می کنند؛ گرچه این کشورها و گروه ها مرتکب اشتباه شده است اند ولی این چالش ها وظیفه سیاست خارجی را سنگین تر کرده است.

او گفت: تحولات در مدیریت سیاست خارجی و سیاسی آمریکا و به دنبال آن لفاظی های دولتمردان این کشور بر ضد کشور عزیزمان ایران ناشی از توهم و کج فهمی هست. وظیفه وزارت خارجه در دولت دوازدهم با هم افزایی هوشمندانه سایر نهادها و نه با سکوت به دنبال این است که این باور را در نخبگان سیاسی آمریکا ایجاد کند که کشور عزیزمان ایران ستیزی سکه ای بی رونق است که در بازار جهانی خریدار ندارد. این از طریق مقاومت در برابر زیاده خواهی ها از یک سو و گسترش روابط سیاسی و اقتصادی با دیگر نقاط دنیا از سوی دیگر دست یافتی است و تا کنون هم توفیقات خوبی داشتیم.

ظریف ادامه داد: دیپلماسی هوشمندانه ما باید با نشان دادن عقلانیت کشور عزیزمان ایران از یک سو و گزینش های متنوع کشور از سوی دیگر جهت تصمیم گیرندگان آمریکا تردیدی نگذارد که تکرار تجربه های شکست خورده قبلی نتیجه ای جز نگرانی و انزوا جهت آمریکا نخواهد داشت.

او گفت: برجام حاصل اعتماد به آمریکا نیست، جمله جمله برجام نشاندهنده بی اعتمادی ما به سیاست های آمریکا از نخستین روز مذاکرات تا واپسین لحظات مذاکرات در مسیر اجرای برجام بوده هست. اجماع و انسجام داخلی و طراحی فراگیر و استفاده از تمام توان کشور یعنی توان تمام نهادها و جامعه مدنی ضرورتی غیر قابل انکار است.

وزیر پیشنهادی جهت وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه باید با اجماع این واقعیت را جهت آمریکا برجسته کنیم که دولت های قبلی آمریکا بعد از سالها تجربه تحریم به میز مذاکره آمدند ادامه داد: آنها باید بدانند اکنون نیز نه تنها آمریکا نمی تواند تعهداتش را فراموش کند و با عهد شکنی یک توافق را نادیده بگیرند؛ بلکه باعث انزوای آمریکا خواهد شد و دست کشور عزیزمان ایران جهت کارها مهم همان گونه که روز گذشته رییس جمهور کشورمان تاکید داشت باز است و حتی در غالب برجام نیز این کارها دیده شده. این نشان دهنده بی اعتمادی ما به آمریکا است.

او افزود: جهت این منظور بهره برداری از دیپلماسی عمومی و روش های نوین اطلاع رسانی در ابعاد گفتمان معنایی در افکار عمومی مهم هست. حمایت از حقوق ایرانی ها و کسب حمایت آنها به عنوان مدافعان منافع ملی و جلب همکاری ارزشمند آنها جهت بازسازی کشور، به خاص استان های پدری و مادری آنها از مهمترین ظرفیت های مادی و معنوی کشور عزیزمان ایران است که با بودجه ای که در اختیار ما جهت حمایت از آنها قرار می دهید اقدام می کنیم.

ظریف تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی به عنوان نماد مردم سالاری دینی نقش مهمی در تقویت قدرت معنایی کشور عزیزمان ایران دارد. نقش آفرینی موثر و هوشمندانه نمایندگان در صحنه جهانی از طریق دیپلماسی پارلمانی مولفه مهم دیپلماسی هست. در صورتی که افتخار ادامه کار در وزارت خارجه را داشته باشم با توجه به چالش های موجود به دو اولویت یعنی کمک به دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی و حل پرسشها منطقه اهتمام خواهم ورزید.

او گفت: حل پرسشها منطقه زمینه بی ثباتی و تنش را در حوزه های پیرامونی کم کردن داده و بستر را جهت اقتصاد مقاومتی فراهم میکند. همسایگان عالی ترین شرکای اقتصادی هستند و حضور بخش شخصی در کشورهای همسایه ابزار کار آمد جهت اعتماد متقابل و عالی ترین ظرفیت جهت کارآفرین است.

ساعت ۱۲:۲۰

روحانی به جای اینکه خود را در سیاست خارجی زحمت دهد، کار را به دست دیگران بسپارد

محمدجواد ابطحی در مخالفت با وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه، گفت: بر اساس برنامه ای که آقای دکتر ظریف داده اند احتمال آن را دادم که در خصوص پرسشها سیاست خارجی به عنوان نماینده هم نتوانم صحبت کنم، لذا شما گفتید که تصمیم گیری در اهداف کلان در یک دایره قدرت قرار گیرد و افراد غیرمسئول در این حوزه اظهارنظر نکرده و دخالت نداشته باشند.

او ادامه داد: توصیه ای که ظریف در پی آن است این است که به دنبال ایجاد موانع قانونی اظهارنظر افراد غیرمسئول در حیطه سیاست خارجی باشد و این یعنی غیر از خودش و معاونان و دیپلمات های وزارت خارجه کسی نظری نداشته باشد و این مساله خوبی نیست.

ابطحی بیان کرد: مساله این است که سیاست خارجی کشور چیزی نیست که در یک وزارتخانه تعیین شود و حساسیت این حوزه از آن رو که آینده و امنیت روابط کشور، فرهنگ و اقتصاد در بخش های اساسی و کلان به وسیله مقام معظم رهبری و نهادهای بالادستی تعیین می شود.

او ادامه داد: به نظر می رسد تجربه ورود مجلس از بعد نظارتی به بعضی برنامه های سیاست خارجی و ممانعت از اعمال بعضی سیاست های دولت در این ایده بی تاثیر نباشد و نمود بارز این عنوان را می توان در ورود مجلس به بررسی کامل برجام و نمایان کردن ایرادات و مصوبه نمایندگان و اجرای آن عنوان کرد.

نماینده مردم خمین گفت: چالش دیگر این ایده تعارض قانونی جایگاه مجلس و نمایندگان است اگر قرار باشد از اظهارنظر افراد غیرمسئول و نمایندگان ممانعت شود و فقط آقای بروجردی و نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی به آن بپردازند، دیگر نمایندگان نمی توانند وارد شوند وحتی ائمه جمعه در تریبون نماز جمعه هم نمی توانند نظری راجع به سیاست خارجی لحاظ کنند.

او با بیان اینکه آقای ظریف تجربه های تاریخی نشان می دهد باید مجلس را با خود داشته باشید، بیان کرد: قرارداد قوام- سادچیکف را مسحضرید اگر مجس به کمک قوام نمی آمد آن قرارداد محقق نمی شد .

ابطحی گفت: این سخنان رییس جمهور که فرمودند “ایران برجام را نه تنها ترساندن علیه کشورها و نه تسلیم در برابر آنها می داند بلکه توافقی برد برد تلقی می کند که مسیر همکاری را با دنیا گشوده است و فرمودند برجام حصول اطمینان است ماهیت صرفا صلح آمیز است” به این معناست که سند برجام به امضا رسیده تا این اطمینان را جهت دنیا انجام دهد که پرسشها هسته ای صرفا صلح آمیز است یعنی حتی از حقوق عادی خود در ان پی تی محروم شده است است .

او تاکید کرد: علی رغم صحبت های روحانی برجام را باید یک مکانیزم کنترل و نظارت بر کشور عزیزمان ایران دانست که متاسفانه به وسیله وزارت خارجه پذیرفته شده است است و بر مبنای همین مکانیزم خط قرمز گریز هسته ای از جانب آمریکا، معیار ابطال تعهدات قرار گرفته هست، آیا این تحقق دیپلماسی بر جنگ است .

او بیان کرد: امام صادق (ع) نسبت به فرزندانش از قول لقمان حکیم می فرمایند ای فرزندم در جلب منفعت بسیار اندک را بزرگ و در زیان، کوچک را بزرگ بشمار و حال که دوستان آنقدر شعف و خوش حالی دارند، دشمن فهمیده است می تواند هرچه قیمت را بالاتر ببرد چیزی نمی گویند. ترامپ تاجر است و آیا به قراردادی متعهد بماند هنگامی که هر چه امتیاز خواسته به دست می آورد و می تواند از همان وعده های خود هم شانه خالی کند .

این نماینده اصولگرای نزدیک به پایداری ها خطاب به وزیر کشور گفت: بارها فرمودید در صورت نقض برجام اقدام می کنید اکنون پرسش این است که آمریکا باید دیگر چه کند که شما بپذیرید که برجام نقض شده است است . فرمودید نباید کاری کنیم که نقض برجام از سمت ما باشد معنای این جمله این است که آمریکا می تواند هرقدر که بخواهد تحریم پشت تحریم اضافه کند و مطمئن باشد کشور عزیزمان ایران به نقض برجام دست نمی زند و اقدام متقابل نخواهد داشت.

او با اشاره به سخن رهبری مبنی بر اینکه ظریف را به دلیری ، امانت ، دیانت توصیف کردند، گفت: سمعا و طاعتا ما نیز چنین می پنداریم ولی به منتقدان به دیده دشمن نگاه نکنید. ما معصوم نیستیم و این حرف رهبری به من جرات داد که بگویم که اگر دستاورد برجام همین باشد که ما دیگر به آمریکا اعتماد نکنیم، بزرگترین دستاورد برجام است.

ابطحی با اشاره به پیشینه آمریکا گفت: مقام معظم رهبری علی رغم حمایت صریح از مذاکره کنندگان فرمودند آیا نمی شد توافق بهتر از این انجام داد که جواب دادید می شد، ولی دوستان عجله کردند و عجله از این رو است که هنوز تعهد آمریکا عملی نشده و سوئیفت جهت شکر و آب معدنی باز است و این یعنی تقریبا هیچ.

نماینده مردم خمین گفت: من ابطحی باید بفهمم به دوستان سیاست خارجی کمک کنم و مردها در سیاست خارجی بدانند که مجلس در اختیارشان است بنابراین صریح بایستید.

او افزود: ترامپ سیاستش این است که تنش و بحران را اوج ببرد و هزینه جنگ را تحمیل کند و بعد پا بعد بکشد. در مورد آمریکا یکپارچه هستیم و پشت آقای ظریف خواهیم بود .

ابطحی در آخر گفت : ظریف تعهداتی داشته است ولی در این موقعیت و شرایط، تیم دیگری مورد نیاز هست. آقای روحانی بیش از این که خود را در سیاست خارجی زحمت دهد کار را به دست دیگران دهد.

ساعت ۱۲:۱۵

قرائت نامه وزیر اطلاعات راجع به برخود با فضای مسموم مجازی در استان گیلان

در جریان دومین روز بررسی صلاحیت وزرا مسعود پزشکیان که جهت لحظاتی ریاست مجلس را بر عهده داشت، نامه علوی وزیر پیشنهادی اطلاعات خطاب به نمایندگان را قرائت کرد.

متن دست خط علوی به شرح ذیل است:

«پیرو دفاعیات این جانب در خصوص فضای مسموم مجازی در استان گیلان، وزارت اطلاعات حسب وظیفه ضمن حمایت از فضای سالم مجازی، با هرگونه فعالیت ناسالم اینترنت و با همکاری سایر دستگاه های ذیربط برخورد خواهد کرد.»

ساعت ۱۲:۰۵

فضای سنگین جهانی علیه کشور عزیزمان ایران به وسیله ظریف و تیم وزارت خارجه از بین رفت

طیبه سیاوشی در موافقت با محمدجواد ظریف وزیر پیشنهادی امور خارجه گفت: ابتدا مورد نیاز می دانم به خاطر کارها مثبت دولت یازدهم در زمینه دیپلماسی در دولت یازدهم از مردم تقدیر کنم. توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران را از انزوای بین المللی خارج ساخت چیزی که آرزوی کشورهای منطقه بود.

او خاطرنشان کرد: به رغم قرار گرفتن کشورمان در منطقه خاورمیانه و تحولات عمیق در این منطقه ما دارای امنیت و آرامش هستیم.

سیاوشی ادامه داد: در دنیا عرب وزارت امورخارجه توانست با حداکثر تلاش ها به توفیقات بزرگ دست پیدا کند. توافق با کشور عراق در زمینه های اقتصادی و سیاسی، برقراری رابطه با عربستان از این دسته تلاش ها است.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه با اشاره به روابط کشورمان با سایر دنیا گفت: گسترش روابط سازنده کشور عزیزمان ایران با سایر کشورها کشور عزیزمان ایران را به یک نمونه صلح ساز در دنیا تبدیل کرده هست. در عرصه بین المللی وزارت خارجه با دکتر ظریف توانست عرصه سیاست را درنوردد.

او تاکید کرد: در شرایطی که دولت آمریکا بر سر کار است و صهیونیست تلاش دارد کشور ما را به انزوا بکشاند این دکتر ظریف بود که با ابتکار عمل توانست شرایط را به نفع کشور عزیزمان ایران برگرداند. مخالفت با توافق هسته ای وجه یکسان با کشورهای معاند علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران یادآورشد: کشور عزیزمان ایران هراسی، شیعه هراسی و فضای سنگین جهانی به وسیله دکتر ظریف و تیم وزارت امور خارجه از میان رفت.

او خطاب به نمایندگان مجلس گفت: دکتر ظریف برنامه خوب و مدونی را ارائه داده هست. ایشان تاکید مکرر بر اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دیپلماسی و تقویت دیپلماسی را در وظایف خود قرار داده هست. وزارت امور خارجه در جهت تقویت دیپلماسی برآمده و با توجه به شرایط و مطالبات مردم در پی تعامل، عزت، حکمت و مصلحت است.

سیاوشی در ادامه بیان کرد: وزارت امور خارجه توانست بازی برد-برد را به وجود بیاورد. توجه دکتر ظریف به پرسشها زیست محیطی به نوبه خود مثال زدنی هست. ظریف توانسته با اولویت قرار دادن منافع ملی در نظام مقدس جمهوری اسلامی پیچیده ترین ائتلاف علیه کشور عزیزمان ایران را از میان بردارد.

او تاکید کرد: ظریف توانسته گفتمان جدیدی با اتکا به توانمندی ها به وجود بیاورد که شر تهدیدات خارجی را از سر کشور عزیزمان ایران دور کند. تبلیغات منفی علیه نظام مقدس کشور عزیزمان ایران در رابطه با حقوق بشر وجود دارد. زنان و اقلیت ها می توانند سفیرهای موفقی باشند.

سیاوشی خطاب به ظریف گفت: انتظاراتی در خارج از کشور مطرح هست. دیپلمات های ما کمترین حقوق را نسبت به همکاران خود در خارج از کشور می گیرند و کارکنان وزارت امور خارجه کمترین حقوق دریافتی را نسبت به سایر کارکنان دولت دارند.

ساعت ۱۲:۰۰

گزینه ای با صلاحیت تر از ظریف جهت وزارت خارجه نمی شناسیم

زهرا ساعی نماینده موافق وزیر پیشنهادی امور خارجه در جلسه رای اعتماد به وزرای کابینه دوازدهم گفت: محمدجواد ظریف نامی آشنا نه تنها جهت ایرانیان بلکه جهت جهانیان هست. او با استقامت گام های بلندی جهت پیشبرد اهداف کشور عزیزمان ایران در عرصه بین المللی برداشته و در این راه هم ناملایمتی های زیادی دیده هست.

او با اشاره به دوران مذاکرات هسته ای گفت: با شروع گفت وگوهای هسته ای و سازنده، ظریف راه را جهت به نتیجه رسیدن مذاکرات هموار کرد. او با اتخاذ سیاست توقف کشور عزیزمان ایران هراسی با شش قدرت جهانی به توافقی رسید که ضمن حفظ دستاوردهای هسته ای و شناسایی حق غنی سازی به بحران ساختگی غرب علیه برنامه صلح آمیز هسته ای کشور عزیزمان ایران آخر داد.

ساعی با تاکید بر اینکه ظریف به عنوان فردی حرفه ای و متخصص در سیاست خارجی جهت ارتقای کشور و حفظ مصالح کشور بر اساس رویکرد عزت، حکمت و مصلحت تلاش زیادی کرده گفت: گواه این امر فرمایشات مقام رهبری است که بارها در صحبت های متفاوت او را فردی امین، متدین، شجاع و با غیرت توصیف کرده اند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: وزارت خارجه توانست در این چهار سال در قالب سفر هیات های دیپلماتیک به دنیا و ورود هیات ها به کشور عزیزمان ایران دستاوردهای مهمی در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی داشته باشد. ظریف بار دیگر به عنوان وزیر خارجه در دولت دوازدهم معرفی شده است است و ما می خواهیم وزیر خارجه ای گزینش کنیم که در چهار سال آینده در صحنه منطقه و بین الملل که با چالش های بزرگی روبه روست تاثیر گذار باشیم. با توجه به این مساله، وزیر خارجه با رای بالای مجلس گزینش می شود تا در مذاکرات و پیشبرد اهداف کشور عزیزمان ایران قدرت چانه زنی داشته باشد و بتواند حرف خود را به کرسی بنشاند.

ساعی خاطرنشان کرد: من به عنوان دانش آموخته جغرافیای سیاسی می گویم با توجه به اینکه دولت تازه آمریکا بی منطق هست، در ماه های آینده باید مذاکرات بیشتری با طرف روسی، چینی و اروپایی انجام شود و از سویی شاهد پرسشها منطقه هستیم. در منطقه با پیروزی های اخیر در سوریه کفه ترازو عوض کردن کرده هست. در عنوان عربستان مساله قطر را داریم. همه این ها اهمیت بیش از پیش حوزه دیپلماسی را نشان می دهد.

او افزود: وزیر خارجه توانمند و عملگرا می تواند در این راستا نقش آفرینی کند؛ بنابراین سکان دار دستگاه دیپلماسی باید با بالاترین رای به وسیله مجلس گزینش شود. این رای می تواند در مذاکرات جهانی اثر گذار باشد و باعث زیاد کردن اقتدار و امنیت ملی شود. نباید فراموش کنیم ظریف شخصا نقش تبلیغی موثری داشته و امیدواریم این ضعف را در دوره تازه برطرف کرده و به تنهایی این بار را بر دوش نکشد؛ امروز توجه به افکار عمومی دنیا اهمیت دارد.

ساعی تاکید کرد: ظریف کسی است که به استفاده از ظرفیت های انسانی به دور از نگاه های جنسیتی اعتقاد راسخ دارد. ایشان در همه مناصب خود از روز اول در به کار گیری نیروهای متخصص بانوان و جوانان همت خاص ای داشته و امیدواریم در این دوره زیاد شاهد آن باشیم. ایشان اعتقاد است باید ساختار قدیمی را بشکند و با ایجاد معاونت اقتصادی در جهت مقاومت اقتصادی در کنار رویکرد سیاسی و امنیتی قرار بگیرد .

او با بیان اینکه به دلایل گفته شده است عملکرد او را در هدایت دستگاه دیپلماسی مثبت ارزیابی می کنیم و کسی را با صلاحیت تر از ایشان نمی شناسیم گفت: من روایتی را به نقل از سخن گوی کمیسیون آموزش بیان میکنم. ایشان در دیدار جمعی از اعضای کمیسیون آموزش با دومین شخصیت ژاپن در توکیو حضور داشت و می گوید آقای «آبه» هنگامی که متوجه می شود روحانی پیروز شده است در جلسه رسمی بلند می شود و کف می زند و تاکید می کند جهت امنیت منطقه مواظب روحانی و ظریف باشید.

ساعت ۱۱:۵۵

اعتماد رهبری به ظریف مهمترین علت جهت دفاع از وزیر پیشنهادی امور خارجه است

حسین رضازاده پیش از ظهر امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و در موافقت با محمدجواد ظریف گفت: ضمن تقدیر از همه عزیزان به خاص مخالفان محترم که صحبت هایشان جنبه تذکر داشت و نه مخالفت، و همچنین تقدیر از آقای روحانی جهت معرفی هیات وزیران به خاص وزیر ارتباطات که نشان از باور ایشان به جوانان هست، تشریف فرمایی وزرا به منزل ملت را تبریک می گویم.

او وزیر پیشنهادی جهت وزارت امور خارجه را با اخلاق و دوست داشتنی توصیف کرد و اظهار داشت: اگرچه زبان و قلم قاصر به بیان تمامی فضایل این عزیز نیست، مهمترین دفاع، توجه به تفاوت سیاست خارجی فعلی با گذشته است که نشان از دیپلماسی نیرومند آقای ظریف هست. ما ه ها بحث با کشورهایی که سابقه خنجر زدن و استعمار دارند، کاری بسیار سخت است که ایشان در آن عرصه موفق بودند.

نماینده کازرون در مجلس با اشاره به پایبندی ظریف به رهنمودهای رهبری تصریح کرد: مقام معظم رهبری درخصوص آقای ظریف گفته اند که در برابر شش قدرت جهانی قرار گرفتن و دفاع از اهداف و منافع جمهوری اسلامی، تدین و دلیری و مقاومت و ایستادگی، دلسوز و انقلابی بودن از نقاط قوت دکتر ظریف هست.

رضازاده با بیان اینکه اعتماد رهبری به ظریف بزرگترین نعمت الهی جهت وی و مهمترین علت جهت دفاع از ایشان هست، خاطرنشان کرد: جهت اینکه عملکرد ظریف را بهتر متوجه شویم باید از اوضاع عرصه سیاست خارجی و جایگاه بین المللی کشور عزیزمان ایران تا پیش از دولت یازدهم آگاه شویم.

او افزود: ارجاع پرونده هسته ای به شورای امنیت، صدور قطعنامه های تحریمی ذیل فصل هفتم منشور شرکت ملل، اجماع سازی جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران، تلاش جهت منزوی کردن کشور عزیزمان ایران در جهان، معرفی پرونده صلح آمیز هسته ای کشور عزیزمان ایران به عنوان ترساندن جهانی، کشور عزیزمان ایران هراسی و تنزل جایگاه بین المللی جمهوری اسلامی و… وضعیتی بود که کشور عزیزمان ایران تا پیش از دولت یازدهم گرفتار آن شده است بود. این اوضاع آثار نامطلوبی بر اقتصاد کشور داشت که قیمت ریسک سرمایه گذاری خارجی را در کشور زیاد کردن داد، رشد منفی ۸/۶ درصدی کشور، تورم ۴۵ درصدی، کم کردن صادرات و زیاد کردن واردات، کم کردن درآمدهای شدید نفت و افول اوضاع کسب و کار را موجب شده است بود.

این نماینده موافق ظریف با بیان اینکه دولت یازدهم در سال ۹۲ در چنین شرایطی سکان اداره کشور را در دست گرفت، ابراز داشت: مورد نیاز بود راهبردهایی جهت اصلاح اوضاع منطقه و جهانی اتخاذ شود. این کار ممکن نبود مگر با انجام گفت وگوها که برجام نخستین آزمونی بود که در این راستا صورت گرفت و آقای ظریف در این باره موفق بود.

رضازاده با بیان اینکه اتخاذ رویکرد منطقی، تعامل و گفت وگوهای سازنده موجب گشایش در سیاست خارجی شد، عنوان کرد: از دستاوردهای مهم دستگاه دیپلماسی تحت صدرات ظریف در حوزه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و… می توان به خروج از فصل هفتم منشور شرکت ملل، تثبیت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در فضای بین المللی به عنوان کشوری اهل دیپلماسی و تعامل، آشکار شدن قدرت دیپلماسی کشور، آزاد شدن میلیاردها دلار از اموال بلوکه شده است ایران، برطرف تحریم ها، باز شدن فضای بین المللی به سود ایران، از بین رفتن اتحاد امریکا با قدرت های بین المللی علیه ایران، ایجاد فضای مطلوب سرمایه گذاری و زیاد کردن تولید و فروش نفت اشاره کرد.

او با بیان اینکه وزارت امور خارجه توانست موانع موجود را بر سر راه پیشرفت اقتصادی کشور و همچنین همکاری بین المللی بردارد که دستاورد بزرگی جهت ظریف و دولت هست، یادآور شد: قبلا فضای همکاری با کشور عزیزمان ایران هزینه بر بود ولی امروز همکاری با کشور عزیزمان ایران غمینت هست.

نماینده کازرون در مجلس با تاکید بر اینکه توجه داشته باشید کشور از نظر منطقه ای و بین الملی در شرایط خطیری هست، بیان کرد: علیرغم موفقیت های قابل توجه در این چهار سال، چالش ها و موانع زیادی وجود دارد که بعضی از آنها را می توان نابسامانی های سیاست داخلی و حزبی آمریکا، سیاست مقابله و ترساندن و تحریم کشور عزیزمان ایران به وسیله امریکا، عناد دولت تازه امریکا و اسرائیل و کشورهای منطقه با ایران، تلاش جهت بی اثر کردن برجام، تلاش جهت بازگرداندن فضای کشور عزیزمان ایران هراسی و امنیتی سازی کشور عزیزمان ایران از طریق مباحث منطقه ای، تلاش بر ایجاد تنش در روابط کشور عزیزمان ایران با کشورهای منطقه ای نام برد.

رضازاده با بیان اینکه غلبه بر چالش ها و موانع مستلزم هماهنگی و سپردن امور به دست دیپلماتی همچون ظریف هست، گفت: تامین حداکثری منافع ملی در گرو اجماع در سیاست خارجی، پزهیز از ترجیح دادن منافع جناحی به منافع ملی در رسانه ها و حتی صداوسیما، پرهیز از سیاست های متفرق در عرصه اقتصادی، پرهیز از کارها و سخنان تنش زدا و پرهیز از کارها گروه های خودسر همچون حمله به سفارتخانه ها هست.

او با بیان اینکه ظریف اهل ابتکارات نو و اهل تحول هست، اظهار داشت: او نخستین زن در جمهوری اسلامی به شورای معاونان برد و به عنوان سخنگو منصوب کرد. نخستین سفیر زن را او منصوب کرد. ظریف به قومیت ها و اقلیت ها توجه داشته و نخستین سفیر از اقلیت های قومی و مذهبی را او منصوب کرده هست. او مصمم است تا ساختارهای گذشته را بکشند و با ایجاد معاونت اقتصادی بتواند در عرصه جذب سرمایه گذاری خارجی نقش آفرینی کند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: ظریف در دستگاه دیپلماسی موفق بوده و فرد موفق و صالح تری از او در این باره وجود ندارند. مورد نیاز است تا با رای اوج به او قدردانی ملت به کشور عزیزمان ایران و نمایندگان را نشان دهیم و خستگی کار را از تن او در بیاوریم تا بتواند با قدرت و صلابت به کار خود ادامه دهد.

رضازاده در آخر تاکیدکرد: آقای ظریف ممنون که گفتی هیچ گاه یک ایرانی را ترساندن نکنید.

ساعت ۱۱:۵۰

دفاع از ظریف آسانترین کار است

بهرام پارسایی در نطق خود در صحن علنی مجلس جهت دفاع از وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه ضمن سلام و دورود به شهدای هسته ای که خون خود را در جهت اهداف نظام هدیه کرده اند، گفت: مخالفانی جهت آقای ظریف صحبت کردند و مخالفت خاصی در حرف های آنها نبود و این نشان از اقتدار دیپلماسی ماست. باید از ظرفیت دیپلماسی استفاده شود و با همین رویکرد اکنون کشورما یکی از تاثیر گذارترین کشورهای منطقه می باشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نمایندگان در مورد فعالیت های اقتصادی سفیران حرف هایی زدند که در جواب باید گفت ما سفیر توانمند و قدرتمندی چون آهنی سفیر کشور عزیزمان ایران در فرانسه، ماجدی سفیر کشور عزیزمان ایران در آلمان، انصاری سفیر کشور عزیزمان ایران در هند داریم.همچنین هنگام سفرهای خارجی وزیر امورخارجه یک تیم اقتصادی همراه ایشان است که همین عنوان موید این است که نظر اقتصادی در نظر وزیر خارجه پررنگ است.

او افزود: انتظار داریم که وزراء و سفیران ما در خارج از کشور با عزت و سربلندی عمل کنند ولی در داخل آنها را مورد بی حرمتی قرار می دهند. اگر انتظار سربلندی از وزراء و سفرای خود داریم باید ادبیات خود را در داخل همگام با این انتظار کنیم.

سخنگوی فراکسیون امید تصریح کرد: آقای ظریف ما همچون مردم و رهبری به شما اطمینان می کنیم. نام شما و تمام وزرایی که بعد از برجام حق مردم را استیفاء کردند تا ابد بر تارک این سرزمین می ماند. دفاع از شما آسانترین دفاع است و ما از شما حمایت می کنیم.

ساعت ۱۱:۴۲

سفرای ما امنیتی و سیاسی هستند و نمی دانند اقتصاد چیست

محمدرضا پورابراهیمی در مخالفت با محمدجواد ظریف وزیر پیشنهادی جهت وزارت امور خارجه گفت: مخالفت من در ارتباط با سوالی است که سال ها مطرح می شود و بی پاسخ می ماند. بارها از آقای صالحی در دولت قبل خواستیم که در راجع به دیپلماسی اقتصادی پاسخ دهد ولی این اتفاق رخ نداد.

او در ادامه افزود: با آمدن دکتر ظریف به وزارت امور خارجه این ادبیات عوض کردن کرد که امیدواریم ماندگار شود. اختلاف نظر جدی بین دیپلماسی اقتصادی و ساختار موجود وزارت خارجه وجود دارد. ما به آقای ظریف گفتیم که سه ما به شما وقت می دهیم تا آن را اصلاح کنید و تمامی بخش ها با شما همراهی خواهند کرد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: من اعتقاد دارم که دیپلماسی اقتصادی یک خلاء جدی در وزارت امور خارجه هست. قبول دارم که به صورت یک شبه نمی توان آن را برطرف کرد ولی می توانیم در مرور وقت آن را به آخر برسانیم.

او در ادامه با اشاره به برنامه ششم توسعه عنوان کرد: در برنامه ششم توسعه نیز دیپلماسی اقتصادی لحاظ شده است که متاسفانه نادیده گرفته شده است هست. آقای ظریف در قالب گزارش هایی این مطلب را به مجلس ارائه کردند. ما باید اساسنامه این بخش از وزارت خارجه را اصلاح کنیم.

پورابراهیمی یادآور شد: در گذشته نیز به آقای ظریف گفتیم که وظیفه دیپلماسی اقتصادی را روشن کنند. ایشان در پاسخ گفتند که امکانی وجود ندارد ما دلمان می خواهد ولی نمی شود.

او خطاب به نمایندگان مجلس گفت: همه در خارج از کشور از دیپلماسی اقتصادی خبر دارند الا سفرا. سفیر کره جنوبی هنگامی که به پایتخت کشور عزیزمان ایران می آید با نمایندگان شرکت ال جی ابتدا قرار می گذارند. آقای لاریجانی خودتان گفتید که این اساسنامه عوض کردن کند. کمیسیون اقتصادی در اختیار آ قای ظریف است.

نماینده مردم کرمان تاکید کرد: سفرای ما امنیتی و سیاسی هستند و نمی دانند اقتصاد چیست. این ساختار درست نیست. اساسنامه موجود باید عوض کردن کند. متاسفانه در وزارت خارجه همه چیز فرد محور هست. باید این روند دچار تحول شود تا مجلس و دولت گام های بلندی بردارند.

ساعت ۱۱:۳۰

رفتار آذری جهرمی در پاسخ ندادن به پرسش نمایندگان ضدرای است/ وزرا پاسخ ها را به جای دیگر حواله کنند

رحیمی: واکنش‌ها آذری جهرمی در پاسخ ندادن به پرسش نمایندگان ضدرای خواهد بود/ لاریجانی: وزرا نباید پاسخ به سوالات را به جای دیگر حواله کنند

علیرضا رحیمی در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری با انتقاد از لحظه برخورد وزیر پیشنهادی ارتباطات در جلسه نوبت بعدازظهر روز گذشته اعلام کرد: در جریان نشست علنی دیروز در هنگامی که وزیر پیشنهادی ارتباطات از برنامه های خود دفاع می کرد اتفاقی افتاد که موجب ناراحتی بعضی از نمایندگان شد و بنده وظیفه قانونی و اخلاقی خود دانستم که این تذکر را مطرح کنم.

او با تاکید بر اینکه هنوز بررسی صلاحیت ۱۳ وزیر پیشنهادی دیگر باقی مانده ابراز امیدواری کرد که این واکنش‌ها ناشایست از سوی وزرای دیگر تکرار نشود و گفت: نمایندگان در جلسه دیروز سوالاتی را به صورت کتبی مطرح کردند ولی این سوالات از سوی وزیر پیشنهادی ارتباطات نه تنها پاسخ داده نشد بلکه آقای جهرمی پاسخ را به جوابگویی مکتوب حواله دادند که اساساً در آیین نامه امکان ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: ماده ۲۰۶ آیین نامه داخلی مجلس صراحت دارد که سوالات کتبی نمایندگان در طول مدتی که برنامه دولت مطرح است از طریق مدیر مجلس به مدیر جمهور و یا وزیر مربوطه داده خواهد شد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید ادامه داد: اینکه وزیری در صحن حاضر شود و اینگونه تصور کند که اگر به سوالاتی جواب ندهد برایش امتیازی خواهد بود، درست نیست و این اتفاقاً ضد رای خواهد بود.

رحیمی تصریح کرد: این مسئله اتفاقاً باعث ناراحتی نمایندگان می شود و طبیعتاً در تصمیم و رای ارزش منعکس خواهد شد.

علی لاریجانی در تصویر العمل به این تذکر ضمن تایید آن گفت: البته این مسئله در مورد رای و نظر نمایندگان بحث دیگری است ولی تذکر شما تذکر بجایی بود.

او گفت: هنگامی که که نمایندگان سوالاتی را به صورت مکتوب از وزیر پیشنهادی مطرح می کنند و امروز نیز یک مورد دیگر اتفاق افتاد و بنده پرسش را ارائه کردم وزرا باید به آن سوالات پاسخ دهند و نباید به جای دیگر حواله کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اینجا سوالی مطرح شده است و وزیر پیشنهادی باید به این پرسش جواب دهد بنابراین تذکری که مطرح شد بجا و درست بود.

ساعت ۱۱:۱۵

ظریف نتوانست علیه آمریکا و انگلیس در شرکت ملل قطع نامه صادر کند

محمدعلی پور مختار نماینده مخالف وزیر امور خارجه در جلسه رای اعتماد به وزرای کابینه دوازدهم در مجلس با بیان اینکه رییس جمهور در ابتدای دوره گذشته دو توصیه را مطرح کردند، گفت: ایشان فرمودند ما باید بانک ها را سازماندهی و تعیین وظیفه کنیم. ایشان گفتند البانک وما ادراک مالبانک . ما انتظار داشتیم این پرسشها حل شود.

او افزود : مورد دوم بحث سفارت منزل ها بود. نقد جدی به عملکرد سفارت منزل ها بوده هست. گفتند باید به امور سفارت ها سامان ببخشیم. ما کارکرد نسبتا ضعیف این سفارت ها را در ده یا پانزده شکایت و گزارش بررسی کردیم. عنوان تقریبا عمومیت دارد و بر همین اساس شاهد یک ضعف مفرط در وزارت منزل به لحاظ کار خواستن از سفرا هستیم. اگر در پرسشها اقتصادی مسئله داریم و وزارت خارجه به خاص در صادرات و بازاریابی و حل مسئله تجار و کسانی که مراودات خارجی دارند و در بحث واردات، همه از عدم همراهی سفارت ها ست.

او گفت: مجبور شدیم در قانون الزام کنیم که دولت و وزارت خارجه از بین فارغ التحصیلان رشته اقتصاد جهت تقویت این عنوان استفاده کرده و وابسته اقتصادی بگذارد. وزیر البته قول دادند معاونت اقتصادی تشکیل بدهند؛ ولی ما در این شرایط سخت اقتصادی موقعیت را از دست دادیم.

پورمختار با بیان اینکه این جهت عدم مدیریت سفارت منزل ها و حوزه عملکرد آنهاست، گفت: توصیه بعدی این است که متاسفانه حمایت از اتباع ایرانی ضعیف بوده هست. ما در جلساتی که با قشقاوی داشتیم شکایات زیادی از اتباع ایرانی را مطرح کردیم که نیاز به کمک و کمک داشتند. آنها به علت نداشتن بودجه کافی می گفتند نمی شود. ما به رییس جمهور گفتیم بودجه بدهید گفتند نداریم. این علت نمی شود اتباع ایرانی گرفتار شوند و حمایتی از آنها از سوی سفارت منزل ها صورت نگیرد. این نیاز به اصلاح دارد و باید به امید خدا به وسیله وزیر سامان بگیرد.

پورمختار گفت: مقام رهبری گفتند نشانه ارتقا و گسترش روابط در سطح وسیع هست. این را چه کسی باید ایجاد کند؟ این سفرا هستند که باید ارتباط را ارتقا دهند و شرایط واقعی و اطلاعات واقعی را که به خاطر کارهای رسانه ای نیرومند استکبار جهانی که ذهن مردم را نسبت به مردم و جمهوری اسلامی منفی کرده است ، درست کنند. ولی دریغ از این نوع فعالیت. لذا به علت فقدان برنامه مورد نیاز در دیپلماسی عمومی این وقت را از دست دادیم. این ضعف سفارت منزل هاست.

او گفت: گذشته از بی توجهی های سفارت ها و وجود بعضی ایرادها و کم توجهی به اصل مسئولیت و توجه زیاد به مباحث مالی آنها را از این مسئولیت بازداشته هست. البته این جهت همه سفارت ها نیست ولی این واقعیت تلخی است که بعضی بخواهند کاسبی کنند و مامور رسمی وزارت خارجه به دنبال تحصیل و پرسشها مالی خودش باشد.

او افزود : آنچه در طول این چهار سال رخ داده تضعیف موقعیت مان در بعضی مناطق مثل آمریکا لاتین است که که جایگاه بالایی از لحاظ فکری و همراهی با ما داشته هست. این به عنوان یک نقطه ضعف هست. در کشورهای حوزه خلیج فارس و همسایه نیاز به تدبیر نیرومند تر داریم. گرچه با بعضی کشورهای همسایه ارتباط خوبی است ولی در کلیت کار ضعف وجود دارد در آسیای میانه کشورهای کهنه استقلال یافته از شوروی رابطه سردی با ما دارند. در آفریقا هم به همین ترتیب است.

او گفت : وزارت خارجه نتوانسته در عنوان مهم کارها ضد حقوق بشری آمریکا و انگلیس اجماعی ایجاد کند و قطع نامه هایی را از سوی شورای امنیت و مجمع عمومی علیه آنها صادر کند. وزارت خارجه در این حوزه ضعیف عمل کرده هست. ما شاهد هستیم قطع نامه های مجمع عمومی و شورای حقوق بشر به کرات صادر شده است و ما هیچ گزارشی از وزارت خارجه ندیدیم که چرایی این مساله را تحلیل کند. امیدوار هستم وزیر محترم در دوره آینده این اوضاع را سامان دهد.

ساعت ۱۱:۰۵

نمایندگان با ادامه بررسی صلاحیت وزرا در نوبت سوم مخالفت کردند

علی لاریجانی در خلال بررسی کلیات برنامه هیات وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم در جلسه علنی امروز مجلس، گفت: از روز گذشته تاکنون ما درخصوص کلیات برنامه دولت و چهار وزیر حرف زده ایم و ۱۳ وزیر دیگر باقی مانده اند.

او با اشاره به رای روز گذشته جهت برگزاری جلسات بعد از ظهر اظهار داشت: جهت ادامه پیگیری مورد نیاز است که دو ساعت بعد از نماز مغرب و عشا هم درخدمت شما باشیم یا آنکه هفته آینده نیز درخدمت شما باشیم.

پس از سخنان لاریجانی، رای گیری جهت ادامه بررسی جلسه بعد از نماز مغرب و عشا انجام شد که به تصویب نمایندگان نرسید.

ساعت ۱۰:۵۶

برای تولید داخلی و اشتغال باید دست به اصلاحات ساختاری بزنیم

مسعود کرباسیان در دفاع از برنامه های خود جهت وزارت اقتصاد گفت: در شرایط کنونی همگی خواستار اصلاح وضع کشور عزیزمان ایران هستیم. در چهار سال گذشته دولت موفق شد با پشتیبانی ارکان نظام، اقتصاد را از شرایط بحرانی خارج کند. رشد ۱۲.۵ درصد و تورم تک رقمی و سازماندهی به بازار مالی و از سیاست های دولت یازدهم بود. این دستاورد مهمی است و باید از آن صیانت کرد.

او از طیب نیا تقدیر و قدردانی کرد و گفت: شاغل شدن جوانان همان طور که رییس جمهور اشاره داشت؛ خصوصا تحصیل کرده ها و زیاد کردن قدرت تولید ملی، از مولفه های سیاست های اقتصاد مقاومتی و شعار امسال هست. آن سیاست ها و این شعار تصویر العمل راهبردی به مهم ترین پرسشها اقتصاد یعنی ضعف روحیه تولیدی و بیکاری هست.

کرباسیان نفتی بودن اقتصاد ایران، دولتی بودن اقتصاد کشور، رانتی و سیاست زدگی اقتصاد را از پرسشها اقتصاد کشور بیان کرد و گفت: اگر بخواهیم شاهد زیاد کردن تولید داخلی و اشتغال باشیم چاره ای نداریم جز اینکه دست به اصلاحات ساختاری بزنیم. این کاری بزرگ است که در دولت یازدهم شروع شده است و باید با شتاب زیاد ادامه یابد. اعتقاد دارم ماموریت وزارت اقتصاد عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در برنامه ششم توسعه نمایان شدن یافته هست. سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی نمایان شدن تجربه ملت کشور عزیزمان ایران در آسیب شناسی اقتصاد و راه های حل آنها و برنامه ای میان مدت است.

وزیر پیشنهادی اقتصاد خاطرنشان کرد: با تجربه ای که از سال های حضور در مهم ترین مجامع سیاست گذاری اقتصادی داشتم و سه دهه حضور در مدیریت اقتصادی، این موارد را تبدیل به برنامه عملیاتی خواهم کرد و تلاش خود را جهت اجرای آن متمرکز می کنم. آمده ام تا برنامه های مصوب جهت تولید داخلی و کم کردن بیکاری را عملیاتی کنم تا سیاست های اقتصاد مقاومتی را اجرا کنم. این با عزم عمومی و همکاری شما نمایندگان شدنی است.

کرباسیان با بیان اینکه خوشبختانه سند برنامه ششم توسعه که به وسیله مقام رهبری ابلاغ شده است و بر مبنای اقتصاد مقاومتی ذکر شده است شاخص های کمی آن گفته شده است گفت: من چیزی جدای از آن نباید داشته باشم. ضریب جینی و شاخص های کلان متغیرهای اقتصادی و منابع مالی از جمله این شاخص های کمی اند.

او افزود: همچنان که گفته شده است معاونت نظارت مجلس درجه انطباق برنامه کاندیدا با برنامه ششم را اوج تشخیص دادند و اگر جایی انحراف است به دیده منت باید اصلاح شود.

کرباسیان خاطرنشان کرد: جهت تحقق آمار و ارقام بر حسب برنامه ششم توسعه باید بهره وری و سرمایه گذاری رشد پیدا کند ولی پرسش این است که چگونه؟ عملکرد این شاخص ها در گذشته خوب نبوده است ولی در دولت یازدهم این شاخص ها اصلاح یافته هست. ولی باید زیاد تلاش کنیم تا در این زمینه موفق تر عمل شود . ولی چگونه باید به اهداف برنامه ششم برسیم جواب این پرسش در قانون های بالادستی است.

وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی خاطرنشان کرد: سیاست های اقتصاد مقاومتی، اصل ۴۴، برنامه ششم توسعه قانون، مالیات های مستقیم و قانون اصلاح مستمر محیط کسب و کار راه رسیدن به این موفقیت را گفته اند ولی آنچه مهم است خوب اجرا شدن این موارد است.

او با اشاره به محورهای مهم فعالیت های خود گفت: مردمی ساختن اقتصاد یکی از برنامه های مهم من هست. محیط کسب و کار باید اصلاح یابد و دولت از عرصه تصدی گری در اقتصاد بیرون رود و به طور کلی در بحث حاکمیتی توانمند ومقتدر باشد.

کرباسیان یادآور شد: همچنین باید به مقوله سهام عدالت هم توجه کرد تا به طور کامل نمود و جلوه پیدا کند و مردم از سود واقعی او بهره مند شوند. جهت اصلاح این طرح برنامه های دقیقی در دست داریم که مردم علاوه بر سود بتوانند حق مالکانه خویش را نیز داشته باشند . همچنین شورای مسابقه باید تقویت شود.

او افزود: باید مسابقه مثبت را گسترش دهیم ولی جهت مردمی کردن اقتصاد، اولویت اول اصلاح محیط کسب و کار است .حتی این عنوان اولویت بیشتری نسبت به واگذاری بنگاه های دولتی دارد.

وزیر پیشنهادی اقتصاد افزود: نظام مالیاتی باید کارآمد شود. بعد حقوق مالکیت افراد باید حفاظت شود و این حفاظت کم هزینه باشد. باید به گونه ای کار کنیم اخذ مجوزها ساده باشد. باید شورای گفت وگو تشکیل دهیم و این عنوان در دستور کار باشد.

کرباسیان تشریح کرد: فناوری اطلاعات زمینه را جهت این عنوان فراهم کرده و تکرار می کنم تمام این کارها شدنی هست. ما در گمرک توانستیم ظرف سه سال با بهره گیری از نیروهای دانشگاهی و نخبه سامانه ای ایجاد کنیم که پرسشها را به حداقل برساند. هزینه مبادله و تشریفات را کم کردن دادیم که همه این حاصل حمایت ها و هدایت های دولت، رییس جمهور ، معاون اول و وزیر محترم اقتصاد بود. این یک کار فردی نبود بلکه حاصل تلاش همه عزیزان بود.

او تصریح کرد: هزینه تجارت رسمی را بالغ بر سه هزار میلیارد تومان کم کردن دادیم در نتیجه کار جهت قاچاقچیان سخت شد. طبق آمار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز قاچاق از ۲۵ میلیارد دلار به ۱۶ میلیارد دلار رسیده هست. در مورد قاچاق از مبادی قانونی که فقط گمرک نمی باشد نیز آمار می گوید که از شش میلیارد به بیش از ۹۰۰ میلیون رسیده است.

کرباسیان اظهار کرد: زمانی که به گمرک رفتم ۱۵ کیلو کشفیات پیش ساخته مواد مخدر در سال ۹۱ را به ۳۰۰ هزار کیلو کشفیات رساندیم. در سطح جهانی گمرک ایرانی نمره یک را داشت و به عنوان نمونه مطلوب در شرکت جهانی گمرک معرفی شد. همانطور که مدیر جمهور گفت علی رغم فاحش واردات درآمد دولت به ۱۸ میلیارد تومان زیاد کردن پیدا کرد.

او افزود: ما در رابطه با گمرک به عنوان شرکت برتر در سال قبل معرفی شدیم. من تعهد می کنم برنامه های ارائه شده است ام را عملیاتی کنم. دومین محور برنامه های برون گرایی هوشمندانه و تحول اقتصادی خارجی هدفمند است که در سیاست های اقتصاد مقاومتی هم تحت برون گرایی از آن یاد شده است و می توان طبق برنامه ششم توسعه بازارهای صادراتی را تصحیح کرد.

کرباسیان عنوان کرد: در قالب سرمایه گذاری خارجی و کارها دیگر باید جذب سرمایه گذار خارجی داشته باشیم. با تامین منابع مالی از خارج پرسشها اقتصادی را حل خواهیم کرد. در سال های اخیر کارهای خوبی جهت تامین بودجه انجام شده است که باید استمرار یابد.

او افزود: در کنار زیاد کردن سرعت طرح جامع مالیاتی، تکمیل طرح مالیات بر ارزش افزوده را در دستور کار قرار دادیم تا پرسشها آن را از دوش تولیدکنندگان و مصرف کنندگان برداریم که لایحه آن به مجلس و کمیسیون اقتصادی ارائه شده است و منتظر ورود به صحن علنی هستیم.

وزیر پیشنهادی اقتصاد بیان کرد: در رابطه با مالیات بر ارزش افزوده نظرات و انتقاد جدی از دوستان داشتیم. در رابطه با شرکت مالیاتی نیز بانک اطلاعاتی جامع و مناسبی را جهت مودیان مالیاتی در نظر گرفتیم که به وسیله آن با فرار مالیاتی مبارزه خواهیم کرد و همکاری در اصلاح نظام بانکی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

کرباسیان در رابطه با تجربیات خود گفت: تا سال ۹۲ سیزده سال عضو شورای بانک ها بوده ام و با سیاست های پولی و بانکی آشنایی دارم. وزارت اقتصاد در کنار بانک مرکزی خواهد بود و جهت خروج نظام بانکی از چالش کنونی تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

وزیر پیشنهادی اقتصاد تاکید کرد: در زمینه قانون اصلاح نظام بانکی لایحه ای را در کمیسیون اقتصادی و صحن مجلس ارائه کرده ایم. تسهیلات دهی بانک ها باید ارتقا یابد، توسعه بازار سرمایه باید اصلاح شود، بازار سرمایه در کشور عزیزمان ایران ظرفیت بالقوه بالایی دارد. در دولت یازدهم بازار سرمایه توسعه یافته ولی هنوز نیاز به کار دارد که برنامه آن را تهیه و تنظیم کرده ام.

کرباسیان در خصوص محور چهارم برنامه های میان مدت جهت اصلاح ساختار اقتصادی اظهار داشت: بردن اقتصاد به اتاق شیشه ای در انضباط اقتصادی و شفافیت و نیز استقرار حاکمیت بر بنگاه های اقتصادی، انتشار صحیح آمار و همکاری در اجرای سامانه تدارکات الکترونیکی دولت و نیز حسابرسی عملیاتی جهت شرکت های دولتی و عمومی جهت اجرای بودجه ریزی در جهت سطوح عملکردی از مواردی است که در برنامه میان مدت به آن توجه می شود.

او گفت: اجرای قوانین مربوط به مبارزه با پولشویی و تامین مالی اعتباری به خاص جهت مبارزه با قاچاق حائز اهمیت هست. از این رو در نخستین سال اجرای برنامه باید به اهداف آینده نگری شده است تحقق بخشید و با هماهنگی کامل دولت و تیم اقتصادی به امور ساماندهی داد.

وزیر پیشنهادی جهت وزارت اقتصاد و امور دارایی در آخر گفت: تمامی سیاست ها در خصوص تامین شغل آبرومند جهت معیشت مردم در دست اجراست و بنده با توجه به سابقه مدیریت اجرایی خود می توانم در اجرای برنامه ششم اقداماتی را انجام دهم و رای شما نمایندگان می تواند این اجازه را به من بدهد. بنده پرسشها مردم را از نزدیک لمس کردم و به خوبی از زندگی اقشار کم درآمد آگاهی دارم. بنده می دانم که داشتن جوان بدون کار بار سنگینی بر روی دوش خانواده است و تلاش می کنم با تمام دانش و تجربه که دارم این مسئله را حل کنم.

ساعت ۱۰:۴۳

کرباسیان بدون وابستگی جناحی جهت مملکت کار کرده است

سیدکمال الدین شهریاری در جلسه رای اعتماد مجلس در موافقت با وزیر پیشنهادی امور اقتصادی، گفت: موفقیت آقای روحانی به عنوان ریاست محترم جمهور در کسب اکثریت آرای مردم میهن اسلامی را تبریک عرض می کنم و من جهت دفاع از یازده وزیر پیشنهادی دولت عضویت کردم که عبارتند از علوی، کرباسیان، ظریف، قاضی زاده هاشمی، ربیعی، حجتی، آخوندی، شریعتمداری، رحمانی فضلی، زنگنه، بیطرف که قرعه دفاع به آقای کرباسیان افتاده است.

او در دفاع از عملکرد وزیر پیشنهادی اقتصاد گفت: آنچه می خواهم راجع به ایشان بگویم حاصل ۲۵ سال آشنایی در حوزه عمل و تجربه کاری است و از دوره سوم مجلس توفیق همکاری با مدیر جمهور، معاون اول مدیر جمهور و تعدادی از وزرای دولت را داشته ام و آشنایی کامل از زیاد عزیزانی که به عنوان وزیر پیشنهاد شدند دارم.

نماینده دشتی و تنگستان با اشاره به گزارش کارشناسی معاونت نظارت مجلس در رابطه با تطبیق برنامه وزرای پیشنهادی با وظایف قانومی و وزارتخانه و شرکت ها گفت: ۱۸ صفحه از این گزارش معاونت نظارت مجلس به خط مشی کرباسیان که برنامه های خود را اعلام کرده هست، تخصیص داده شده است دارد و کمترین انحراف نسبت به برنامه های او با برنامه دولت دیده شده است است.

شهریاری اظهار داشت: کرباسیان در ارائه برنامه چیزی از خود خلق نکرده و نمایندگانی که در مخالفت با او مطالی می گویند چیزی در برنامه او ندیده اند و باید گفت، دستگاه های اجرایی مدیر اجرایی برنامه هستند و ما هستیم که می گوییم دستگاه ها چه کنند و چه نکنند و برنامه وزیر پیشنهادی طبق سند چشم انداز، سیاست اقتصاد مقاومتی، برنامه پنجم و ششم توسعه و بودجه هر سال است و قرار نیست ایشان خارج از مصوبات در برنامه های خود بگنجانند.

نماینده دشتی و تنگستان ادامه داد: آقای کرباسیان در سال ۶۰ در دولت رجایی به عنوان قائم مقام شرکت برنامه و بودجه بوده و در وقت ریاست جمهوری رهبری معاونت صنایع را عهده دار بوده است و در تمامی دولت ها ایشان کار کردند و این نشان دهنده شخصیت ایشان است که بدون هیچ وابستگی و خط مشی جناحی جهت مملکت کار کردند و ادعا و حاشیه ای نداشته اند.

او افزود: همکارانی که در مخالفت وزیر پیشنهادی صبحت کردند هیچ کدام نسبت به گذشته و سابقه او یک کلمه منفی بیان نکردند و باید از انصاف آنها تقدیر کرد لذا کرباسیان جز خدمت به جمهوری اسلامی کار دیگری نکرده است و خط سیاسی و جناحی نداشته و این جهت اقتصاد ما مهم است لذا هر وقت اقتصاد سیاسی شود دولت و کشور ضربه می خورند.

شهریاری بیان کرد: کرباسیان در دوران خدمت ۳۰ ساله در وزارت نفت، بازرگانی، صنایع سنگین و بسیاری از وزارتخانه های اقتصادی، کار کرده اند و ایشان جامع الاطراف هستند و اقتصاد خرد و کلان داخلی و خارجی را تجربه کرده هست.

او ادامه داد: کرباسیان نه تنها در دستگاه های دولتی بلکه در نهادهای عمومی غیردولتی هم خدمت کرده و خدمات ارزنده ای در ستاد اقتصادی در وقت ریاست آیت الله هاشمی داشته و او فعالانه در صدور کالا به خارج از کشور به فعالیت پرداخته است و نخستین کسی است که دروازه ورود دلار به کشور را باز کرد.

ساعت ۱۰:۳۵

اقتصاد باید از زیر چرخ سیاست خارج شود/ وزیر اقتصادی باید در فضای بعد از برجام خود را نشان دهد

سید هادی بهادری در مخالفت با مسعود کرباسیان وزیر پیشنهادی وزارت اقتصاد و دارایی گفت: مخالفت من با آقای کرباسیان از باب حمایت دولت هست، چند توصیه مهم باید به خدمت شما نمایندگان عرض کنم، همه می دانید شاخص های کشور در حوزه اقتصادی و کسب و کار در بین کشورهای دنیا از ۱۵۲ در ۴ سال گذشته به ۱۲۰ رسید با این وجود رقم هم مورد قبول نیست.

او ادامه داد: رتبه ما در شاخص هایی در دنیا مانند آزادی اقتصادی ۱۵۵ و کارآفرینی ۸۵ و بد بختی اقتصادی ۱۸ است که این مباحث جهت برطرف شدن نیاز به آگاهی دارد .

نماینده مردم ارومیه خاطرنشان کرد: حوزه اقتصادی ما دچار چالش های بسیاری مانند نفت زدگی، رانت زدگی، دولت زدگی و سیاست زدگی است که باعث شده است که انتظارات ما در اقتصاد برآورده نشود. باید اقتصاد را از زیر چرخ های سیاست خارج کنیم .

او خاطرنشان کرد: با استمرار سیاست در اقتصاد، این حوزه دچار تنش خواهد شد ما جهت اقتصاد نیاز به تئوری و مدل هایی داریم که در کشورهای متفاوت مانند ترکیه، برزیل، هند، مالزی و ژاپن در حال اجراست که ما هم باید آن ها را پی بگیریم .

بهادری با اشاره به رشد منفی اقتصادی در دولت های نهم و دهم عنوان کرد: هنگامی که اقتصاد با سیاست قاطی می شود دچار یک نوع نوسان خواهد شد در دولت گذشته رشد اقتصادی ما منفی ۸/۶ درصد بود از آقای کرباسیان و تیم آینده اش می خواهیم که مشاوره های نیرومند را با خود داشته باشند که این نقصان جبران شود.

او در ادامه بیان کرد: عنوان اول و اولویت نخست این است که وزارت اقتصاد به شخص وزیر توجه کند او مرکز ثقل وزارتخانه است این وزیر است که مورد پرسش و استیضاح قرار می گیرد. وزیر اقتصاد آینده باید یک حالت گران مایگی بین شرکت برنامه و بودجه و بانک مرکزی ایجاد کند.

این نماینده مجلس دهم خاطرنشان کرد: هماهنگی بین وزارتخانه ها از وظایف وزیر اقتصاد است در گذشته این ناهماهنگی باعث شد قاچاق کالا و عدم شفافیت مالی صورت بگیرد لذا از وزیر اقتصاد آینده می خواهیم در برنامه های خود این امر را لحاظ کند.

او یادآورشد: در گذشته ما مشکلاتی مانند حقوق های نجومی داشتیم که تا حدودی حل و فصل شد ما باید جهت مدیران دولتی محدودیت ایجاد کنیم تا دیگر این چالش ها به وجود نیاید.

بهادری ادامه داد: تاثیر صادرات و پرسشها گمرک و اظهارنظرهایی که در این باب صورت می گیرد باید حل و فصل شود. اقتصاد در سهمیه بین المللی بسیار مهم هست. وزیر اقتصادی باید در فضای بعد از برجام خود را نشان دهد .

او تاکید کرد: بین وزیر اقتصادی و امور خارجه باید ارتباط تنگاتنگی صورت بگیرد .

نماینده مردم در منزل ملت عنوان کرد: ما باید یک موازنه بین رکود و تورم ایجاد کنیم در گذشته رکود زیاد کردن و تورم کم کردن پیدا کرد و این جهت مردم ما پرسش ایجاد کرد که چگونه اتفاق افتاده است لذا باید به طور مستمر قیمت سود بانکی را کم کردن و رصد کرد .

او ادامه داد: موسسات مالی غیرمجاز یکی دیگر از پرسشها موجود سرراه اقتصاد است که باید ساماندهی و یا از بین بردن شود.

نماینده مردم ارومیه در ادامه به چالش هایی که در اقتصاد کشور وجود دارد اشاره و عنوان کرد: عدالت اقتصادی، نابرابری درآمد و شکاف طبقاتی مسئله هایی است که اقتصاد با آن دست و پنجه نرم می کند مجلس باید فکری جهت آنها کند.

بهادری ادامه داد: باید منابع خود را به درستی تامین کنیم تا دچار آینده فروشی نشویم. بخش شخصی انتظاراتی دارد که باید تامین شود . آنها انتظار دارند قیمت ارز تک رقمی پرسشها معیشتی برطرف و اهداف کمی و کیفی در اولویت قرار گیرد.

او در خاتمه بیان کرد: امیدوارم آقای کرباسیان و تیمش بتوانند به موفقیت در وزارت اقتصاد دست پیدا کند.

ساعت ۱۰:۱۷

اقتصاد و امنیت به هم گره خورده است/ کرباسیان برنامه های خود را براق ارائه دهد

رسول خضری نماینده مخالف وزیر پیشنهادی اقتصاد صبحگاه امروز در جلسه بررسی صلاحیت وزرای کابینه دوازدهم اظهار داشت: توصیه ای که حائز اهمیت است بحث معیشت مردم و رکودی است که در کشور وجود دارد. به حدی رسیده که مردم دلشان جهت تورم تنگ شده است است.

او افزود: این در حالی است که باید چاره ای جهت اصناف و مشاغل متفاوت اندیشیده شود. در حال حاضر پرسشها موسسات مالی زبانزد خاص و عام شده است و هنوز مردم پیگیر مطالبات خود در زمینه اختلاس های سه هزار میلیاردی هستند.

خضری با بیان اینکه نهادهای پولی کشور بسیار ضعیف عمل کرده اند، گفت: موسسات مالی آرمان، کاسپین و فرشتگان از جمله موسساتی هستند که کارنامه خوبی ندارند و اعتماد مردم به نظام پولی را از بین برده اند. آیا سیاست های بانک مرکزی انقباضی است ولی سیاست های شرکت برنامه و بودجه انبساطی است.

او افزود: وزیر اقتصاد باید بتواند این عنوان را تعدیل کند. بحث دیگر در مورد مالیات هست. بسیاری از صنایع به علت پرسشها مالیاتی و بیمه ها نمی توانند کار کنند . ضمن آنکه عنوان مالیات بر ارزش افزوده هنوز براق نیست و تکالیف ادارات مالیاتی نیز مشخص نیست. اینکه آیا باید جهت یک کالا در پنج نقطه مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شود، مشخص نیست.

نماینده پیرانشهر گفت: هنوز موانع بزرگی در خصوص راه اندازی کسب و کار وجود دارد و بحث اقتصاد و امنیت به هم گره خورده ولی حلقه اتصال این حوزه مشخص نیست.

خضری ادامه داد: توجه به عنوان اشتغال در مرزها و بحث کوله بری و معیشت مردم در مرزها حائز اهمیت هست. ضمن آنکه عنوان ایجاد مناطق آزاد و سرمایه گذاری در آن نیز باید به صورت براق بررسی شود. انتظار ما از بزرگانی مانند آقای کرباسیان این است که برنامه های خود را به صورت براق ارائه دهد.

ساعت ۱۰:۱۰

نقطه عطف کرباسیان اصلاح ساختار گمرک کشور است

فریده اولاد قباد نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران و موافق وزیر پیشنهادی اقتصاد اظهار کرد: همانگونه که می دانید اقتصاد کشور عزیزمان ایران با شرایط بسیار خاص ای روبرو بوده هست. دولت دوازدهم در شرایطی شروع به کار می کند که از منافع برجام و اصلاحات اقتصادی که نتیجه های آن ثبات اقتصادی ، تورم تک رقمی ، زیاد کردن سطح مالیاتی از بودجه است بهره مند می شود.

او افزود: رشد اقتصادی در سال ۹۱ منفی ۷ درصد بوده که در سال ۹۵ به مثبت ۱۲ درصد رسیده است همانطور که همه می دانیم تورم در کشور عزیزمان ایران در زمانی به ۴۰ درصد می رسید که الان تک رقمی است علیرغم تلاش های صورت گرفته در جایگاه قابل قبولی نیستیم ولی باید اصلاحات ساختاری و نهادی را در دستور کار دولت قرار دهند.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران عنوان کرد: وزیر پیشنهادی اقتصاد باید با توجه به جایگاه اقتصادی کشور از دلیری و صداقت مدیریت برخوردار باشد و در حوزه های بانک، مالیات و هزینه اقتصادی دولت فرماندهی اقتصادی را برعهده بگیرد.

او افزود: وزیر اقتصادی باید جرات تصمیم گیری قاطع داشته باشد و کار را به صورت عملیاتی شروع کند. در خصوص وزیر پیشنهادی دکتر کرباسیان و میزان تحصیلاتشان باید بگویم ایشان دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت و برنامه ریزی هستند و تاکنون ۱۶ جلد کتاب اقتصادی را تالیف و ترجمه کرده اند با توجه به سوابق تدریس در دانشگاه اقتصاد و مدیریت توانایی ارائه تئوری های اقتصادی را دارند .

اولادقباد در رابطه با سوابق اجرایی کرباسیان خاطرنشان کرد: از نظر سوابق اجرایی ایشان ۲۸ سال سابقه معاونت وزیر را در کارنامه دارند و تاکنون معاونت وزیر صنعت ، وزیر نفت ، بازرگانی و اقتصاد را برعهده داشته اند و به مدت ۴ سال معاون آقای طیب نیا بوده و نقش موثری در اقتصاد ایفا کرده است.

او افزود: ایشان با اندوخته های بسیاری که در زمینه اقتصاد و شوراها دارند و از شورای پول و اقتصاد تا شورای کمیسیون اقتصاد عضویت داشته اند و این نشانه احاطه کامل و جامع ایشان به پرسشها اقتصادی هست. نقطه عطف آقای کرباسیان اصلاح ساختار گمرک کشور است که با ایجاد سامانه نوین گمرک قاچاق کالا را کم کردن دادند طبق آمار قاچاق کالا از ۲۸ میلیارد دلار به ۱۲ میلیارد دلار کم کردن یافته است.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه تصریح کرد: سوابق کاری ایشان در اتاق بازرگانی در ارتباط با صاحبان کسب و کار نشانه توانایی آقای کرباسیان است که دارای قدرت تعامل و همکاری چندجانبه هستند. با توجه به اینکه عدم وجود هماهنگی تصمیم گیران تیم اقتصادی باعث ضعف اقتصاد شده است امیدوارم بتوانند با ارتباط بین دستگاه ها و وزارتخانه ذیربط بر این پرسشها فائق آیند.

اولاد قباد با اشاره به پایبندی کرباسیان به استناد اوج دستی و برنامه ششم توسعه تاکید کرد: پایبندی ایشان به اسناد بالادستی برنامه ششم توسعه و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی و اصل ۳۴ قانون اساسی است امیدواریم در گزارشی که معاونت نظارت در خصوص کارشناسی برنامه های وزرای پیشنهادی که انجام شده است تطبیق برنامه با این اصول را در نظر بگیرد از برنامه های ایشان ۴۸ درصد با احکام بالادستی هماهنگ است و ۴۳ مورد هم با سیاست ها همسو است .

او افزود: در کنار تمام نقاط برنامه های ایشان مهمترین خواسته مجلس تلاش جهت برطرف پرسشها ساختاری اقتصاد کشور عزیزمان ایران است و مباحث متفاوت با اصلاح نظام بانکی و مالیاتی و حوزه گمرک باید مدنظر قرار گیرد و وابستگی دولت به درآمدهای نفتی به حداقل برسد که این امر با اصلاحات نظام مالیاتی قابل اجراست اصلاح ساختار قیمت های مالیاتی، بازبینی و اصلاح سیاست معافیت ها و حمایت موثر از تولید خواسته نمایندگان مجلس است.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در آخر گفت: برنامه های دکتر کرباسیان در رابطه با مدیریت بدهی های دولت به خاص در رابطه با مطالبات پیمانکاران است پویاسازی شرکت های پیمانکاری باعث رونق در زندگی کارگرانی می شود که زندگی آنها به فعالیت شرکت ها وابسته هست. تا شفافیت اقتصادی انجام نشود رونق اقتصادی نخواهیم داشت پرسشها و ناکارآمدی سیستم بانکی نیازمند تلاش های وزیر پیشنهادی دولت است.

ساعت ۹:۵۰

تا زمانی که تیم اقتصادی هم قسم نشوند همه برنامه ها در حد شعار باقی می ماند

ولی ملکی نماینده مشگین شهر صبحگاه امروز در ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی مدیر جمهور جهت کابینه دوازدهم در مخالفت با وزیر پیشنهادی اقتصاد عنوان کرد: صحبت کردن به عنوان مخالف به منزله ندیدن توانمندی کاندیداها نیست. بلکه نقدی منصفانه و عالمانه است جهت ارتقای وزرا. خدا را شاهد می گیرم که انتقادم از روی حب و بغض نیست و جنبه ترساندن و باج گیری نیز ندارد.

او افزود: آنچه مهم است این است که باید دید امروز در کجا قرار داریم و بعد از چهار سال باید به کجا برسیم. در برنامه ای که آقای کرباسیان ارائه دادند چیزی در این خصوص گفته نشده و پرسش من از ایشان این است که ایشان چه زمانی وقت نوشتن این مقالات را با این همه مسئولیت داشته است.

مخالف وزیر پیشنهادی امور اقتصاد و دارایی گفت: جناب آقای کرباسیان چهار سال مسئولیت گمرک کشور عزیزمان ایران را برعهده داشته و باید کارنامه ای از گمرک ارائه دهد ولی هیچ اشاره ای به عملکرد خود در چهار سال دولت یازدهم در گمرک نکرده است.

ملکی ادامه داد: نماینده ها نمی توانند براساس گزارش گمرک به شما رای دهند لیکن در این مدت قاچاق کالا در گمرک از بین نرفت و زمانی که از کارمندان گمرک در مورد قاچاق صحبت می شود، می گویند زمانی که از مبادی غیررسمی کالایی وارد می شود به ما ارتباطی ندارد ولی گاهی شاهد واردات قاچاق از مبادی رسمی هستیم. درست همان کالایی که در داخل تولید می شود و به نوعی غیرضرور هست. آیا گمرک نتوانسته تاکنون عملکرد درستی در این زمینه داشته باشد.

او افزود: در مورد شاخص های کلان اقتصادی باید گفت رتبه رشد ناخالص داخلی در کشور عزیزمان ایران از ۲۴ کشور در منطقه دارای رتبه ۱۰ است و از بین ۱۹۱ کشور دنیا دارای رتبه ۱۸ هستیم.

نماینده مشکین شهر ادامه داد: در حالی که کشور عزیزمان ایران در سال ۱۴۰۴ باید به لحاظ شاخص های اقتصادی دارای رتبه برتر منطقه می شد در حال حاضر از ۲۲ کشور در منطقه آخرین رتبه جهت ما هست. آیا ما تاکنون توانستیم به اهداف اقتصادی خود دست پیدا کنیم.

او گفت: در زمینه قیمت تورم از ۱۸۹ کشور دارای رتبه ۱۵۸ هستیم و طی چهار سال گذشته ارتقای ۳۰ پله ای پیدا کردیم.

ملکی ادامه داد: همچنین در خصوص سرمایه گذاری خارجی و نسبت آن به GDP از ۲۴ کشور دارای رتبه ۲۲ هستیم و در خصوص سهم سرمایه گذاری خارجی دارای رتبه ۱۳ از ۲۰ در منطقه و ۷۶ از ۱۳۸ هستیم و در زمینه شفافیت سرمایه گذاری دارای رتبه ۱۱۶ از ۱۳۱ هستیم.

او گفت: هنوز برنامه دقیقی جهت زیاد کردن رشد اقتصادی و شفافیت حمایت از سرمایه گذاری خارجی وجود ندارد. چگونه می توان با این حجم از رشد نقدینگی سرمایه گذاری مردم را زیاد کردن داد. زمانی که بانک های دولتی سود روزانه ارزش بیه ۱۸ تا ۲۰ درصد است چگونه می توان از بخش شخصی توقع داشت که سرمایه خود را به تولید سرازیر کند.

ملکی گفت: نمی توان تنها با شعار دادن میزان تولید را زیاد کردن داد. ما متاسفانه شاهد فساد بانکی در موسسات مالی اعتباری هستیم. به عنوان مثال فساد بانکی در موسسه فرشتگان و کاسپین که همه با مجوز بانک مرکزی تاسیس شده است بودند قابل انکار نیست و هر فردی که صد میلیارد تومان منبع مالی داشته باشد می تواند به آسانی موسسه مالی اعتباری تاسیس کند.

او خاطرنشان کرد: سیاست درستی در حوزه نظام بانکی وجود ندارد و شعار چهار سال گذشته که گفتند سود بانکی را از ۱۸ به ۱۲ درصد کم کردن می دهند عملیاتی نشد. تا زمانی که تیم اقتصادی هم قسم نشوند و همدیگر را تقویت نکنند تمامی برنامه ها در حد شعار باقی خواهد ماند.

ساعت ۹:۳۰

وزارت اطلاعات بر پایه حلال و حرام اقدام می کند/بررسی صلاحیت نامزدها را ساماندهی کردیم

حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر پیشنهادی وزیر اطلاعات جهت دولت دوازدهم با بیان اینکه شهادت شهید مدافع حرم محسن حججی و شهید وزارت اطلاعات حسن عشوری را تسلیت عرض می کنم گفت: از مقام معظم رهبری تقدیر می کنم که اجازه دادند این سرباز، دوباره سربازی کند. از لطف ریاست محترم جمهور بسیار سپاسگزارم که اجازه توفیق خدمت دوباره را به بنده دادند.

او ادامه داد: از شما نمایندگان ملت که به گفته امام عصاره مردم هستید تقدیر می کنم. امروز وزارت اطلاعات در عرصه های سیاسی نیروهای مومن، متعهد، فداکار و در یک کلمه ولایتمدار و دلسوز دارد که امنیت کشور را تامین میکند.

وزیر پیشنهادی اطلاعات تاکید کرد: در مدت چهار سال گذشته اهتمام به حفظ استقلال وزارت اطلاعات و عدم وابستگی جناحی این وزارتخانه با توجه به اهداف خویش راهبردها را به کار بسته در این مدت تلاش کردیم که همکاری یکپارچه و مردم پایه صورت بگیرد.

علوی با بیان اینکه وزارت اطلاعات تلاش کرد که براساس دانش پایه و با تقویت علمی کارکنان خود در جهت هر چه اصلاح این وزارتخانه گام بردارد، اظهار داشت: امروز چندین هزار نفر از وزارت اطلاعات در تحصیلات تکمیلی و صدها نفر در تحصیلات دکترا مشغول هستند. رشد، پیشرفت، علم و تکنولوژی و بهره گیری از علوم و فنون متفاوت در دستورکار این وزارتخانه قرار دارد.

او با بیان اینکه آینده نگری و تدوین راهبردها یکی از اهدافی است که ما آن را دنبال می کنیم و گزارش آن را تقدیم مقام معظم رهبری کردیم، تصریح کرد: وزارت اطلاعات در این مدت در بحث ارتقا و اهتمام به امنیت و جلوگیری از تهدیدهای امنیتی بسیار خوب عمل کرده و آنها را در اختیار صاحبان تریبون قرار داده است.

وزیر پیشنهادی اطلاعات با بیان اینکه کار وزارت اطلاعات بر پایه احکام شرعی و حلال و حرام هست، خاطرنشان کرد: ما اهداف را در این وزارتخانه رعایت می کنیم و حتی هنگام بازجویی از متهمان نیز آن را به کار می گیریم.

علوی با اشاره به دیگر رویکردهای وزارت اطلاعات در چهار سال گذشته ابراز داشت: در این مدت چهار ساله وزارت اطلاعات بهره وری مالی و انضباط مالی خوبی داشته و تلاش کرده از منابع موجود عالی ترین استفاده را ببرد و اماکن مورد نیاز جهت عملکرد بهتر سربازان گمنام امام وقت را به وجود بیاورد. از جمله نکات مثبت دیگر این دوره، ثبات مدیریتی بوده و تغییرات در حد ضرورت بوده است.

او با بیان اینکه مجموعه وزارت اطلاعات در انجام مسئولیت های خود دقت را پیشه کرده و در همه ابعاد، عملکرد خوبی داشته هست، عنوان کرد: در همین رابطه رهبر گفتند که وزارت اطلاعات در بخش هایی خوب و در بخش هایی بسیار خوب عمل کرده است لکن باید در همه بخش ها بسیار خوب عمل کند. امیدواریم که بتوانیم این خواسته رهبری را با هم محقق کنیم.

وزیر پیشنهادی اطلاعات اضافه کرد: همگرایی با جامعه اطلاعاتی بسیار خوب است که در گذشته مسبوق به سابقه نبوده و کارگروه ها و کمیته های متفاوت جامعه اطلاعاتی با مدیریت وزارت اطلاعات کار خود را انجام می دهد که بسیار هم اثرگذار بوده هست. در آینده مبنای حرکت ما نیز همین هست. برنامه هایی که ارایه دادم، ذهنی و انتزاعی نیست و مسبوق به گام های عملی ما در چهار سال گذشته است که در چهار سال آینده هم دنبال می شود.

علوی با اشاره به انتخابات گذشته و مقوله بررسی صلاحیت ها بیان کرد: ما صلاحیت ها و استعلامات را ساماندهی کرده ایم و کمیته هایی در این زمینه تشکیل دادیم تا تصمیم گیری فردی در این زمینه نباشد تا در این کمیسیون ها هم از حقوق افراد استعلام شونده و هم از حقوق عامه مردم حفاظت شود.

او با بیان اینکه وزارت اطلاعات در این چند ساله با پروژه نفوذ سرویس های دشمن و جاسوسان مقابله کرده و موفقیت های خوبی به دست آورده هست، یادآور شد: وزارت اطلاعات توانسته گروه های زیادی از جاسوسان را شناسایی و به آنها ضربه بزند. گزارش کارهای خود را در این زمینه در چند نوبت به رییس جمهور و رهبری داده ایم که مورد لطف هر دو بزرگوار بوده است.

وزارت اطلاعات در آموزش اهتمام ویژیه ای داشته است و ما از مسیر حراست و معاونت ضد جاسوسی برنامه های آموزشی را جهت مدیران شروع کرده کرده ایم .

وزیر پیشنهادی اطلاعات یادآور شد: این آموزش ها در زمینه های تخلیه تلفنی و سایر موارد بوده است که اثر خوبی داشته است و در این مدت میزان تخلیه تلفنی مدیران کم کردن یافته است و امکان نفوذ در کشور کم شده است هست. وزارت اطلاعات به آموزش کلاسیک اکتفا نکرده و در جهت ارتقاء آگاهی های عمومی با توسل به کارها هنری به عنوان نمونه ساخت فیلم روباه در سال ۹۳ جهت ارتقاء آگاهی های عمومی تلاش کرده است.

علوی با با بیان اینکه در برابر ترساندن های امنیتی به کشور ضربات کوبنده ای به 120 تیم از سوی وزارت اطلاعات وارد شده است و مهلت اققدام به آنها داده نشده و سرگردگان آنها را به درک فرستاده هست، اظهار داشت: در این مسیر، بسیاری از سرکردگان مانند ابوحبس بلوچی و… به لطف خدا از بین رفتند. حدود سه تن مواد منفجره، هزاران قبضه سلاح، هزاران فشنگ، ده ها بمب کنار بزرگراه ای و ده ها جلیقه را کشف کرده و از کارها تیم های تروریستی جلوگیری کرده است.

او با بیان اینکه برخورد با این عملیات ها با هوشمندی انجام شده است هست، تصریح کرد: تنها شهید ما شهید عشوری بوده است یعنی در چهار سال ضربه زدن به تیم های تروریستی، تنها یک شهید داشته ایم که نشان از هوشمندی سربازان گمنام وزارت اطلاعات در مقابله با جریان های تروریستی است.

وزیر اطلاعات افزود: ارتباط با سرویس های اطلاعاتی و تبادل اطلاعات نتیجه های درخشانی داشته است که نمونه آن استرداد آقای دولت زاده، آقای نیکبخت دیپلمات ربوده شده است ما در یمن، استرداد چهار سرباز گروگان گرفته شده است و موارد بسیار دیگری است.

علوی با بیان اینکه سرویس های اطلاعاتی جهت تبادل اطلاعات ارزش حرفه ای بسیاری قائل هستند، خاطرنشان کرد: در این مدت، وزارت اطلاعات تلاش کرده تا پرسشها صنفی، مالی، اقتصادی و اجتماعی به کیس امنیتی تبدیل نشوند و حل پر هزینه آنها جهت نظام جلوگیری کرده هست. حتی موارد امنیتی را به گونه ای هدایت کرده تا با راهکار اجتماعی، صنفی، مالی و اقتصادی قابل حل شدن است.

او اضافه کرد: وزارت اطلاعات جهت تقویت زیرساخت های فنی صد در صد زیاد کردن توان داده و امروز اشراف فنی وزارت بر تحرکات دشمن و هر حرکت ضدامنیتی زبانزد همگان است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه وزارت اطلاعات تعامل خوبی با قوا و نخبگان داشته هست، ابراز داشت: اشراف اطلاعاتی بر مسئولان در چهار سال گذشته بوده که در عین صیانت از مسئولان و نخبگان، تلاش کرده تا امنیت بر فعالیت های آموزشی، فرهنگی و اقتصادی ایجاد شده است و از طرفی این مراکز امنیتی نشوند و فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مالی و اقتصادی خود را داشته باشند.

علوی افزود: وزارت اطلاعات جهت تعامل سازنده با حوزه های علمیه تلاش کرده است.

او با بیان اینکه در حوزه فضای سایبری تقسیم وظایف شده است هست، عنوان کرد: درخصوص جرایم عمومی فضای سایبری، پیگیری آن به نیروی انتظامی واگذار شده است که درقالب پلیس فتا عمل می کند. در جرایم امنیتی مسئولیت آن به وزارت اطلاعات واگذار شده است هست. در حوزه امنیت زیرساخت، مسئولیت آن برعهده وزارت ارتباطات است.

وزیر اطلاعات اضافه کرد: آنچه آقای دلخوش گفتند از نوع جرایم عمومی هست. به علت ارتباطات خوب آقای دلخوش و برادرمان در وزارت اطلاعات، دوستان ما اقداماتی را انجام دادند و مرتبطان با آن کانال را احضار کرده و تذکر دادند و آنها را محدود کردند. بیش از این وزارت اطلاعات نمی تواند وقت خود را از پرسشها حساس به پرسشها اجتماعی تخصیص داده شده است بدهد.

علوی درخصوص سخنان مطهری در مخالفت با خود بیان کرد: وزارت اطلاعات، وزارتی قانونمدار است و در برابر اختیارات هر دستگاهی احترام قائل است و از اختیارات خود نیز صیانت می کنیم. از اختیارات دیگران صیانت می کند و به آنها احترام می گذارد.

او با بیان اینکه آقای مطهری به گونه ای صحبت کردند که گویا کسی به اختیارت ما تعدی کرده و دست تقابل با اختیارات وزارت اطلاعات دراز شده است هست، یادآور شد: چنین چیزی اصلا وجود ندارد. ما به اختیاراتی که به نهادهای متفاوت واگذار می شود، احترام قائلیم و به اختیاراتی که از سوی مقام عظمی ولایت به دیگران واگذار شده است هست، پایبند هستیم و به آن تمکین می کنیم

وزیر اطلاعات ادامه داد: ما به کم کردن اختیارات مان در این مسیر کوچکترین واکنشی نشان نمی دهیم و اگر رهبری تمام اختیارات را وزارت اطلاعات را به کسی واگذار کند، دست ادب به سینه می گیریم و آن را می پذیریم. اگر مجلس اختیارات ما را به نهاد دیگری بدهد، دست ادب بر سینه می گیریم.

علوی در آخر تاکید کرد: امروز تعامل خوبی با سایر دستگاه های اطلاعاتی از جمله برادران اطلاعات سپاه حاکم هست. مقام معظم رهبری نیز در چند نوبت به خاطر این تعال ابراز مسرت کردند. ایشان در صحبت با یکی از مسئولان گفتند از تعاملی که میان اطلاعات و اطلاعات سپاه حاکم هست، خوشحالیم و ما نیز از خوشحالی این خوشحالیم.

ساعت ۹:۱۵

علوی، وزارت اطلاعات را از سیاست زدگی جریانی و حزبی خالی کرد

محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه به عنوان نماینده موافق وزیر پیشنهادی اطلاعات در جلسه رای اعتماد به وزرای کابینه دوازدهم در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خوشحالی از اینکه علوی یک بار دیگر مورد اعتماد رییس جمهور واقع شده است و امروز آمادگی این مسئولیت خطیر را دارد، گفت: از آنجایی که وزارت اطلاعات، وزارت منزل کلیدی و مادر کشور است نیازمند یک مدیر میدانی و مسلط به امور و پر تلاش و مخلص است و ایشان از این شاخصه ها برخوردار است.

او افزود : وزارت بهداشت و امنیت نعمت هایی است که همه جوامع باید از آن برخوردار باشند و خوشحالیم این وزارت منزل ها به دو مدیر توان مند سپرده می شود.

قربانی با بیان اینکه درست است که هر لحظه وزارت اطلاعات به صورت هیزم آتش جریان های سیاسی آشنا می شد ولی وزارت اطلاعات باید به دور از سیاست زدگی اداره می شد. یادمان نرفته بر سر وزارت اطلاعات چه آورده بودند. یادمان نرفته دیروز وزارت اطلاعات در نظرسنجی در پایین ترین سطح رضایت مندی بود و امروز بالای هفتاد و پنج درصد مردم از این وزارت منزل رضایت دارند.

او با اشاره به صحبت های بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی گفت: ایشان به کلیات وزارت اطلاعات اشاره کرد. من وارد جزییات می شوم. علوی طی چهار سال توانمندی های خود را به اثبات رساند. ایشان وزارت اطلاعات را از سیاست زدگی وجریانی و حزبی خالی کردند. امروز رضایت مندی عامه مردم را می دانید؟ مگر ما نمی گوییم بروید سراغ نیروهای مخلص و میدانی؟ اگر ایشان سیاست زده و جریانی عمل نمی کند بد است؟ من خوشحالم که در مخالفت ها هم چیزی جز اینها ندیدم.

او گفت: امروز در منطقه ای با مرزهای پرآشوب این نعمت امنیت با فداکاری و رشادت های همکارهای ایشان فراهم می شود. باور دارم وزارت اطلاعات جزو پیچیده ترین وزارت هاست در عوض آقای علوی جزو زلال ترین وزرا هستند. باور دارم در زمینه اینترنت مخالفت ها درست هست. باید یک سرمایه گذاری با مفاسد اقتصادی به طور مجزا صورت بگیرد.

ساعت ۹:۰۰

وزارت اطلاعات توانست هزاران نفری که در معرض جاسوسی دشمن قرار داشتند را شناسایی و واکسینه کند

علاءالدین بروجردی در موافت با وزیر پیشنهادی اطلاعات در جلسه رای اعتماد مجلس، گفت: وزارت اطلاعات یکی از ارگان های تاثیرگذار ملی است و حجت الاسلام علوی وزیر پیشنهادی اطلاعات از شاخصه های مورد نیاز جهت چنین مسئولیتی برخوردارند و دارای تدین، ولایتمداری، سعه صدر، سرعت بخشیدن و پیگیری به هنگام در ایشان مشهود است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس اظهارداشت: در این سالها که با ایشان عنوان به عنوان رییس کمیسیون تخصصی مجلس با او ارتباط نزدیکی داشتیم بارها موارد ارجاعی به کمیسیون امنیت را که با وزیر تماس می گرفتیم با دقت و حساسیت پیگیری کرده و نتیجه را اطلاع می دادند. موارد را با حساسیت پیگیری کردند و این احساس مسئولیت در چنین جایگاهی ارزشمند است.

او با اشاره به بدنه وزارت اطلاعات، گفت:بدنه این وزارت از نیروهای ارشد تا نیروهای اطلاعاتی که درون و برون مرزها وظیفه انجام می دهند افرادی متدین و کارا هستند، و در شورای امنیت معاون وزیر را می بینیم که اشراف بر کار دارند.

بروجردی در زمینه ارزیابی عملکرد و برنامه وزارت اطلاعات ادامه داد: اشراف اطلاعاتی در همه امور داخلی و خارجی وجود دارد و کاری که نیروهای قدس سپاه در خارج از مرزها انجام می دهند یک الگوست ولی نیروهای اطلاعاتی ما هم بخشی از آن نقش را ایفا می کنند .

او افزود: شورای هماهنگی اطلاعاتی هر هفته جلسه دارد و در دبیرخانه شورا این جلسه را تشکیل می دهند و هماهنگی ایجاد می کنند. البته شاید اختلافاتی هم وجود داشته باشد که آن طبیعی است لذا اگر اقتداری در دنیا به نمایش گذاشته می شود در بعد پرده هماهنگی با محوریت ولایت وجود دارد.

نماینده موافق وزیر پیشنهادی اطلاعات، گفت: در دنیا کلیه سرویس های اطلاعاتی مانند موساد، ساواک ، سی آی ای جمع می شدند که علیه ژاندارم منطقه اقدام کنند، ولی امروز جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران یک تنه حریف همه قدرت های بزرگ دنیا است . و صیانت اطلاعات در ارگان های حساس نظام از طریق حراست ها ماموریتی است که وزارت اطلاعات آن را با موفقت انجام داده است .

او بیان کرد: عملیات ضد جاسوسی از جمله موارد کارها وزارت اطلاعات است که البته بسیاری از مطالب را نمی توان مطرح کرد، ولی بدانیدکه صدها عملیات ضد نظام را کشف و خنثی می کند .

بروجردی گفت: ستاد مقابله خاص با نفوذ تشکیل شده است است و هزاران نفری که در معرض جاسوسی دشمن قرار دارند و دشمن آنها را در سمینارها شناسایی کرده بود. وزارت اطلاعات موفق شد آنها را واکسینه کند و با توجیه و مشاوره توطئه دشمن را خنثی کند تا نیروهای متخصص ما از نفوذ دشمن حفظ شوند.

نماینده مردم بروجرد با اشاره به تامین امنیت پایدار،گفت: به این امنیت مفتخریم و سرمان را اوج می گیریم و مسوولان کشورهای اروپایی به کشور عزیزمان ایران می آیند و از وزیر پرسش می کنند که چه کردید که در این منطقه بحرانی امنیت دارید. در حمله به مجلس کاری کردند کارستان که فیلم آن را با پهبادهای خود را در صدها کیلومتر آن طرف تر مشاهده کردیم.

او با بر شمردن کارها وزارت اطلاعات گفت: مبارزه بی امان با تروریست رصد فضای مجازی، تبادل اطلاعات با کشورهای دوست مبارزه با مفاسد اقتصادی تامین، امنیت اقتصادی از جمله کارها این وزارت است.

ساعت ۸:۴۵

حیطه فعالیت های سپاه به مطبوعات و دانشگاه ها گسترش یافته است

علی مطهری صبحگاه امروز در صحن علنی مجلس و در مخالفت با حجت الاسلام سیدمحمود علوی گفت: مخالفت من با وزیر پیشنهادی اطلاعات، زیاد ناشی از نقص ساختاری در حوزه اطلاعاتی کشور است یعنی در این حوزه نقصی داریم که موجب کم کردن قدرت نظارت مجلس و تضییع حقوق مصرح ملت در فصل سوم قانون اساسی شده است است.

او با بیان اینکه این مخالفت در واقع دفاع از حقوق مجلس و مردم هست، اظهار داشت: این نقص، تداخل مسئولیت ها و وظایف نهادهای اطلاعاتی متفاوت با یکدیگر است که موجب پاسخگو نشدن در بعضی امور شده است هست. بعد ما نیازمند وزیری هستیم که این نقص را برطرف کند و به سایر ارگان ها و شرکت ها اجازه دخالت در حیطه فعالیت های وزارت اطلاعات را ندهد.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اساسنامه وزارت اطلاعات و قانون تصویب شده است درخصوص نهادهای اطلاعاتی در مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال ۷۴ تصریح کرد: قانون وزارت اطلاعات و قانون مجمع تشخیص مصلحت مبتنی بر تمرکز همه فعالیت های اطلاعاتی کشور است تا از تداخل فعالیت های اطلاعاتی با یکدیگر جلوگیری شود و بر آن اساس، همه دستگاه ها باید نهادهای اطلاعاتی فعالیت هایشان باید در وزارت اطلاعات متمرکز شود.

مطهری با بیان اینکه اگر همان قوانین اجرا می شد آن نقص ساختاری به وجود نمی آمد، خاطرنشان کرد: به مرور وقت بعضی از دستگاه ها و نهادها حیطه فعالیت هایشان را گسترش داده اند و وارد این حوزه شدند. سپاه از ابتدا حیطه فعالیت هایش مشخص بوده و مقابله با نهادهای تروریستی مانند کومله، پژاک و… از وظایفشان بوده است ولی در چند سال اخیر دایره فعالیت های این نهاد با انگیزه دفاع از انقلاب گسترش یافته و به مطبوعات، خبرنگاران، نهادهای مدنی، دانشگاه ها، فعالان دانشجویی و نشریه های دانشجویی گسترش یافته و به مجلس هم پاسخگو نیستند.

او با قرائت حدیثی از امام علی (ع) مبنی بر داشتن حقوق مردم و حاکمان بر یکدیگر و پاسخگو بودن حاکمان بر مردم ابراز داشت: ما در جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نهاد غیرپاسخگو نداریم و حتی رهبری نیز در برابر مجلس خبرگان و مردم پاسخ است.

عضو فراکسیون امید با بیان اینکه مسئله مجلس با وزیر اطلاعات این است که وزیر اطلاعات نمی تواند به بسیاری از مباحث و سوالات ما پاسخ دهد، عنوان کرد: هنگامی که از وزیر اطلاعات راجع به بازداشت مدیران کانال های تلگرامی که در نزدیکی نوروز ۹۶ پرسش کردیم، ایشان گفتند که این بازداشت به وسیله نهادهای دیگری صورت گرفته و من نیز معترض این مسئله هستم. راجع به بازداشت روزنامه نگاران و دانشجویان پرسش می کنیم می گویند آن مسئله از حیطه من خارج هست؛ بعد مجلس نمی تواند به وظیفه خود عمل کند.

مطهری با بیان اینکه این وضع قابل دوام نیست و باید راه حلی پیدا شود، یادآور شد: وزیر اطلاعات باید این راه حل را با کمک مسئولان کشور پیدا کند به گونه ای که وزارت اطلاعات بتواند محور فعالیت های اطلاعاتی باشد. تکیلف ما باید با وزارت اطلاعات مشخصص باشد و وزیر حیطه کاری خود را مشخص کند و وزیر نگوید این پرسشها از حیطه فعالیت های من خارج است.

او ادامه داد: به بهانه در حیطه فعالیت من نبودن، بهانه حقوق بشری به خارج داده می شود و آنها از این بهانه سواستفاده می کنند. در واقع، پرسش من فراتر از آقای علوی است و آن، حل یک معضل سیاسی امنیتی است که به کشور آسیب هایی وارد کرده است.

نایب مدیر دوم مجلس با تاکید بر اینکه ما تلاش آقای علوی جهت عوض کردن نگاه مدیران وزارت اطلاعات به مقوله حفظ نظام و رعایت حقوق ملت را درک می کنم، بیان کرد: این تداخل کافی نیست بلکه باید وزیر اطلاعات به این وضع آخر دهد و در همه پرسشها امنیتی و اطلاعاتی پاسخگو باشد. این مسئله نیازمند صلابت و دلیری دارد. کسی می تواند این کار را انجام دهد و امر خدا را بر پا دارد که اهل رودربایستی نباشد. آقای علوی مرد این میدان نبود.

ساعت ۸:۴۰

علوی به پرسشها امنیتی نگاه فرهنگی دارد/ موافق صحبت کردن من معجزه است

نادر قاضی پور در نطق خود در صحن علنی مجلس در دفاع از وزیر پیشنهادی اطلاعات گفت: با توجه به وظیفه ذاتی وزارت اطلاعات علوی خوب عمل کرده هست. نخستین بار است که طی ۱۰ سال گذشته به عنوان نماینده موافق صحبت می کنم و می توان این را معجزه دانست.

نماینده مردم ارومیه اظهار کرد: علوی به پرسشها امنیتی نگاه فرهنگی دارد و این یعنی داشتن عقل. او به پرسشها امنیتی نگاه سیاسی دارد و نهایتاً آنها را تبدیل به یک مسئله اجتماعی می کند و در شرکت های مردم نهاد آنها را حل می کند.

او افزود: آدم غیر عاقل یک مسئله کوچک را بزرگ می کند. علوی در چارچوب حرکت می کند و به فضای امنیتی کشور آرامش داده هست. عملیات های زیادی را جهت مبارزه با گروه های تروریستی، منافقین و ضد انقلاب انجام داده هست. ۱۲۰ گروه تروریستی را از بین برده هست. او توانسته است وابسته سیاسی کشور عزیزمان ایران در یمن را آزاد کند، پیکر مرحوم دانایی فر را از پاکستان به کشور عزیزمان ایران انتقال دهد و این تنها گوشه ای از موفقیت های ایشان در وزارت اطلاعات می باشد.

قاضی پور مردم ارومیه خاطرنشان کرد: در حال حاضر وزارت اطلاعات با تمام ارگان ها هماهنگ هست. علوی ولایتمدار و تابع رهبری هست. تقویت بنیه دفاعی و وزارت اطلاعات به نفع کشور هست. به طور خلاصه واکنش‌ها علوی مصداق این آیه قران است که می گوید با دشمن های خودسرسخت و با دوستان با ملاطفت برخورد کنید. امیدوارم پرسشها آن دسته از افراد که با علوی مخالفت می کنند حل شود و ایشان با رای اعتماد خوب در این سمت گزینش شود.

ساعت ۸:۳۰

وزارت اطلاعات امنیت روانی مثال زدنی را در کشور بوجود آورده است

عزیز اکبریان در موافقت با سیدمحمود علوی وزیر پیشنهادی اطلاعات جهت دولت دوازدهم با بیان اینکه امروز احساس وظیفه می کنم در رابطه با سربازان گمنام امام وقت در محضر شریف مردم کشور عزیزمان ایران و نمایندگان مطالبی را عرض کنم گفت: وزارت اطلاعات یکی از ارکان مهم امنیتی کشورمان هست. در دنیای معاصر این وزارتخانه با مفهوم فیزیکی گره خورده است.

او خاطرنشان کرد: برتری اطلاعاتی و امنیتی ما در دنیا و منطقه در ارتباط با جریان های نفوذی و جاسوسی یک امنیت روانی را به وجود آورده است.

اکبریان در ادامه با اشاره به فعالیت های وزارت اطلاعات در چهار سال گذشته گفت: این وزارتخانه در کنار نیروهای ارتش و مسلح، سپاه دلاور، بسیج زحمتکش، نیروی قدس و انتظامی یک جزیره امن را به وجود آورده. همه این امنیت ها یک منشاء مهم دارد که آن شخص وزیر اطلاعات هست. جناب آقای علوی به عنوان یک عالم مجاهد رسالت خود را به درستی انجام داده است.

او ادامه داد: نظرسنجی های صورت گرفته در خصوص پرسشها امنیتی نشان می دهد که وزارت اطلاعات کار خود را به خوبی انجام داده، احساس امنیت روانی که در کشور وجود دارد مثال زدنی است.

نماینده مردم البرز خطاب به نمایندگان مجلس گفت: بنده به عنوان یک عضو کمیسیون صنایع می توانم بگویم مسئله امنیت سرمایه گذاری که به وجود آمده بی مثال هست. وزارت اطلاعات نقش بسیار مهمی در را ستای فرمایشات مقام معظم رهبری در مبارزه با مفاسد اقتصادی داشته هست. دوستان ما باید امنیت سرمایه گذاری خارجی را به وجود آوریم. با بودجه دولتی به جایی نمی رسیم و این امنیت فقط و فقط با همکاری وزارت اطلاعات حاصل می شود.

او در ادامه خاطرنشان کرد:اگر خاطرتان باشد آقای جهانگیری بیان کرد مفاسد اقتصادی عین موریانه نظام جمهوری را در متزلزل کردن هستند. مفاسد اقتصادی و اختلاس در معاملات دولتی زمانی بیداد می کرد. وزارت اطلاعات ۶۲۰ پرونده را شناسایی و به مقامات قضایی تحویل داد که این کار بسیار مهم با مدیریت آقای علوی و سربازان گمنام امام وقت انجام پذیرفت.

این نماینده مجلس با اشاره به آمار موفق وزارت اطلاعات عنوان کرد: شناسایی بیش از ۲۰۰ پرونده قاچاق ارز، کشف ۳۰۰ تن مواد صنعتی و سنتی، مبارزه با فساد، کارهایی است که آقای علوی انجام داده است.

او در ادامه بیان کرد: عزیزانم دو قوه مجریه و قضائی باید جهت برقراری آرامش در فضای عمومی با وزارت اطلاعات همکاری کنند. در دولت قبل بسیاری از نیروهای خدومبه بازنشستگی اضطراری رفتند ولی آقای علوی همان دوستان را با تشکیل یک کمیته دوباره به سرکار بازگرداند.

این نماینده مجلس دهم ادامه داد: گروه های تروریستی که قصد انفجار در کشور را داشتند به دست وزارت ا طلاعات سپاه، نیروهای قدس، قبل از ورود به کشور متلاشی می شوند. ما باید دشمن را خارج از مرزها که هزینه کمتری دارد از بین ببریم.

اکبریان خطاب به نمایندگان گفت: من سه دوره در مجلس نماینده بودم و ۲۷ سال در نهاد مقدس سپاه فعالیت داشتم. به جرات می توانم بگویم آقای علوی فقیهی که دو دوره عضو مجلس خبرگان و چهار دوره نماینده مجلس بوده و با حکم رهبری به عنوان مدیر عقیدتی سیاسی سپاه فعالیت داشته می توانم بگویم که عالی ترین فرد است.

او خاطرنشان کرد: دوستان ما نباید خود را برتر از مردم بدانیم. انقلاب بدون مردم بی ثمر هست. علی ابن ابی طالب هم که از مردم جدا شد، در منزل نشست. متاسفم که ما همه چیز را امنیتی جلوه می دهیم. اگر چیزی هم امنیتی است باید غیر امنیتی نشان دهیم تا مردم احساس آرامش کنند.

نماینده مردم البرز در خاتمه خاطرنشان کرد: علوی عالی ترین گزینه جهت وزارت اطلاعات است.

ساعت ۸:۲۰

تشکیل جلسه غیرعلنی جهت تصمیم گیری راجع به وقت راگیری نهایی رای اعتماد به وزرا

سید فرید موسوی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا با اشاره به برگزاری نشست غیرعلنی صبحگاه امروز مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: نمایندگان پیش از شروع به کار صحن علنی، دقایقی کوتاه در نشست غیرعلنی راجع به نحوه برگزاری جلسات، رای اعتماد وزرای پیشنهادی و همچنین وقت رای گیری نهایی جهت این مهم به صورت غیرعلنی تشکیل جلسه دادند.

او گفت: در این جلسه راجع به اینکه مجلس امروز بعد از نماز مغرب و اعشاء نیز جلسه داشته باشد یا خیر صحبت شد و ابعاد متفاوت این عنوان مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده اصلاح طلب مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس خاطرنشان کرد: بنا بر صحبت های صورت گرفته این مسئله مطرح شد که در صورت تشکیل جلسه در شیفت سوم امروز، احتمالاً رای گیری نهایی در آخر کار صحن در روز پنجشنبه انجام می شود و در غیر این صورت ادامه کار به ابتدای هفته آینده موکول شده است و باید در روز شنبه نسبت به تعیین وظیفه نهایی وزرای پیشنهادی اقدام کنیم.

موسوی در آخر گفت: تصمیم گیری راجع به این مساله حسب رای گیری در صحن علنی امروز مجلس انجام خواهد شد.

۸:۱۰

ورود معاون اول مدیر جمهور و وزرا به صحن مجلس

اسحاق جهانگیری به همراه محمود حجتی، حجت الاسلام علوی، ولی الله سیف، عباس آخوندی، مسعود کرباسیان، عبدالرضا رحمانی فضلی و حسینعلی امیری در این جلسه حاضر شدند.

ساعت ۸:۰۰

آغاز جلسه علنی مجلی

در ابتدای جلسه قاضی زاده هاشمی دستور کار امروز پارلمان را ادامه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم عنوان کرد.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | برنامه | بهداشت | اطلاعات | اقتصادی | بهداشتی | اطلاعات | ایرانیان | وزارت کار | وزارت خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs