توزیع یارانه یارانه نقدی زمان واریز یارانه

توزیع: یارانه یارانه نقدی زمان واریز یارانه اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار بین الملل آیا باید از سلاح‌های تازه روسی ترسید؟

رسانه‌های روسیه نشانه از این برنامه را توسعه تاکتیکی سلاح‌های ای‌ام‌پی عنوان کرده‌اند و به گفته آنها این سلاح‌ها در منطقه‌ای کوچک کاربرد داشته و نشانه استراتژیک

آیا باید از سلاح‌های تازه روسی ترسید؟

آیا باید از سلاح های تازه روسی ترسید؟

عبارات مهم : روسیه

رسانه های روسیه نشانه از این برنامه را توسعه تاکتیکی سلاح های ای ام پی عنوان کرده اند و به گفته آنها این سلاح ها در منطقه ای کوچک کاربرد داشته و نشانه استراتژیک آن کاربرد در مناطق محدود است نه اینکه بتواند تجهیزات الکترونیک یک ملت را غیرفعال کند

با وجود همه وحشت ها راجع به کره شمالی و ساخت سلاح های پالس الکترومغناطیسیی که می تواند ستون فقرات تجهیزات الکترونیکی ایالات متحده را نابود کند ترساندن دیگری وجود دارد که نادیده گرفته شده است است: برنامه تازه تسلیحاتی آلابوگا ای ام پی روسیه.

آیا باید از سلاح‌های تازه روسی ترسید؟

رسانه های روسیه نشانه از این برنامه را توسعه تاکتیکی سلاح های ای ام پی عنوان کرده اند و به گفته آنها این سلاح ها در منطقه ای کوچک کاربرد داشته و نشانه استراتژیک آن کاربرد در مناطق محدود است نه اینکه بتواند تجهیزات الکترونیک یک ملت را غیرفعال کند.

مقاله ای در روسیاسکیا گازت راجع به این سلاح ها این طور توضیح می دهد: «یکی از مولفه های توسعه سلاح های ای ام پی این است که با استفاده از ژنراتورهایی میدانی الکترومغناطیسی با پالس هایی در محدود ۲۰۰تا ۳۰۰ متری همه تجهیزات دشمن را در زمین جنگ از کار بیندازد. این تجهیزات فراکانس اوج توان ایجاد میدانی حداکثر ۳ تا ۵ کیلومتری دارند که نه تنها رادارها و سیستم های ارتباطی را از کار می اندازند بلکه این توانایی را دارند که به قطعات الکترونیکی سلاح های دشمن آسیب بزنند. اگرچه این سیستم عوارض جانبی روی انسان ندارد ولی اثار الکترومغناطیسی به جا مانده همواره با سلاح های هسته ای مقایسه می شود.»

رسانه‌های روسیه نشانه از این برنامه را توسعه تاکتیکی سلاح‌های ای‌ام‌پی عنوان کرده‌اند و به گفته آنها این سلاح‌ها در منطقه‌ای کوچک کاربرد داشته و نشانه استراتژیک

ارتش آمریکا در ترجمه مقاله ای راجع به سلاح های ای ام پی که جهت ساقط کردن هواپیماها طراحی شده است است می نویسد: «وزن چینین سلاح هایی در حدود ۵ تن هست. اساسا جهت مقابله هوایی موتاه برد طراحی شده است و یک سیستم موشکی نیست. این سلاح های ای ام پی چمین قابلیتی را دارند که تمام هوایماها و موشک های کروز و مهمات هوایی را خنثی کنند. در شعاع ۸ تا ۱۴کیلومتری سلاح ای ام پی قطعات الکترونیکی را مختل کرده و تا شعاع ۴۰ کیلومتری اختلال الکتریکی ایجاد می کند. گزارش شده است که این سیستم ها به شکل دفاع هوایی یکپارچه به منظور به دست آوردن اطلاعات نیز مورد استفاده قرار می گیرند.»

رسانه های روسی معتقدند که سلاح های تازه این کشور در زمینه دفاع هوایی بسیار موثر خواهد بود و ضد هواپیماهای رادارگریز به خوبی عمل خواهد کرد. با این حال رسانه های روسی گفته اند که ارتش این کشور هنوز این سلاح ها را به راه نینداخته و هنوز در مسیر توسعه آنها نیاز به وقت داد و یکی از پرسشها این سلاح این است که جهت شارژ دوباره آن نیاز به ۲۰دقیقه وقت هست. در این میان آمریکایی ها نیز روی سلاح هایی مشابه کار می کنند. پروژه ای با عنوان قهرمان که نشانه آن ایجاد محیطی پیشرفته مایکروویو گونه ای جهت مقابله با این سلاح ها و همچنین ساخت موشکی جهت ایجاد چنین محیط هایی جهت نابود کردن سلاح های طرف برابر هست. در تبلیغ این سلاح ها گفته می شود که این موشک ها ابزاری محسوب می شوند که با ایجاد خشونت کمتر می توانند کشورهای تندرویی مانند کره شمالی را به زانو درآورد.

دیپلماسی ایرانی

آیا باید از سلاح‌های تازه روسی ترسید؟

واژه های کلیدی: روسیه | سیستم | تجهیزات | رسانه ها | الکترونیکی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs